İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Hülya İsminin Anlamı

 • Hülya isminin cinsiyeti: Kız
 • Hülya isminin kökeni: Arapça
 • Hülya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Hülya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Hülya ismindeki harf sayısı: 5
 • Hülya isminin rengi: Pembe

Hülya İsminin Anlamı Nedir?

Hülya isminin anlamı nedir, Hülya ne demektir, Hülya ne anlama gelir, Hülya manası nedir?

Hülya İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Hülya ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Hülya İsmi Konulabilir Mi?

Hülya ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hülya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hülya İsmi Caiz Mi?

Hülya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hülya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Hülya İsminin Analizi

Hülya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hülya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
Ü: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.

Hülya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hülya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hülya İsminin Özellikleri

Hülya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hülya İsminin Numerolojisi

Hülya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
Ü: 26
L: 15
Y: 28
A: 1

Hülya isminin numerolojik değeri: 80

Hülya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Hülya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Haykırışlarım boş kalmayacak.
Üşüyordum geceler uzunken..
Laleler güler seni kıskanır
Yelkenleri gönlümün sana açılmış
Al ile vah ile geçti tüm ömrüm

Hülya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hülya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hülya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hülya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hülya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hülya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hülya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Hülya Avşar: Hülya Avşar, 1963 doğumulu, beyaz perdedeki oyunculuğu, şarkıcılığı, dizi ve şov programlarıyla adından söz ettiren, Türkiye’nin en medyatik kadınları...
 • Hülya Darcan: Hülya Darcan, 27 Nisan 1951 tarihinde İzmir’de doğmuştur. İzmir'de Karataş Lisesi'nde okumuştur. Liseyi bitirdikten sonra öğrenim hayatına son vermişt...
 • Hülya Gülşen Irmak: Ferhunde Hanımlar dizisinde Müjgan karakteri ile tanındı.Hülya Gülşen Irmak, 14 Eylül 1965 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Ortaokulu bitirdikten sonra ...
 • Hülya Koçyiğit: Oyuncu. Sinemamızın en önemli oyuncularından biridir. Berlin Altın Ayı ödüllü Susuz Yaz filmiyle oyunculuk kariyeri başlayan Koçyiğit, 200'ün üstünde ...
 • Hülya Şen: Hülya Şen, 29 Şubat 1968 tarihinde Balıkesir, Edremit ilçesinde doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Çocukluk yılları İz...
Hülya İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Hülya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
Ü: Ümit
L: Lokum
Y: Yahya
A: Ahmet

Hülya İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Hülya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
Ü:
L: Levent
Y: Yılmaz
A: Aydın

Hülya İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Hülya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
Ü:
L: Lima
Y: Yankee
A: Alfa

Hülya İsminin TDK Notasyonu

Hülya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
Ü: Ünye
L: Lüleburgaz
Y: Yozgat
A: Adana

Hülya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hülya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hülya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hülya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Hülya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 5 yorum yapılmıştır.

Buse Çamyar
18.04.2019

Annemin ismi hülya buna çok mutlu.

Hülya Sert
03.03.2019

Aynen.

Hülya Kurt
29.01.2019

Anlamı özellikleri.

Hülya Ergün
03.12.2017

Hülya ismine bayılıyorum.

Hülyanr Sarı
09.10.2017

Hülya ismi cok güzel iyki adım hülya maşallah.