İsim Arama

Hippocrates İsminin Anlamı Nedir? Hippocrates Ne Demek?

Hippocrates ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Hippocrates isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Hippocrates isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hippocrates isminin anlamı nedir? Hippocrates ne demek?

Hippocrates isminin anlamı nedir?
  • Hippocrates isminin cinsiyeti: Erkek
  • Hippocrates isminin kökeni: Yunanca
  • Hippocrates isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hippocrates ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Hippocrates ismindeki harf sayısı: 11
  • Hippocrates isminin rengi: Mavi
  • Hippocrates isminin nitelikeri: Tez Canlı, Yaramaz, Haylaz, Pozitif, Huysuz, Komik, İnatçı, Romantik, Çalışkan, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Hippocrates

Hippocrates isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hippocrates ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Hippocrates isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hippocrates İsmiyle Uyumlu İsimler

Hippocrates İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hippocrates İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ecclesiastes, Socrates, Orestes, Hippolyte, Hippogriff, Hipolito, Hippocrates, Laertes

Hippocrates ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hippocrates İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hippocrates İsmi Konulabilir Mi?

Hippocrates isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hippocrates isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hippocrates İsmi Caiz Mi?

Hippocrates ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hippocrates isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hippocrates İsminin Özellikleri

Hippocrates isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hippocrates İsminin Sayı Analizi

Hippocrates isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
İ: 12
P: 20
P: 20
O: 18
C: 3
R: 21
A: 1
T: 24
E: 6
S: 22

Hippocrates isminin numerolojik değeri: 157

Hippocrates İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 1 olanlar:DUYGUSAL

Karakterinin en belirgin özelliği duygusallık.Hayatına duygularınla yön veriyorsun.Önemli kararlar alırken bile mantığınla değil duygularınla hareket ediyorsun.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Ancak sezgilerin güçlü olduğu için çoğunlukla doğru kararlar alıyorsun.Hayatın temelinin 'sevgi' olduğuna inanıyorsun.Felsefen sevmek ve sevilmek.Kimseden nefret etmemek başlıca kuralın.Sevgini olabildiğince çok insana vermek istiyorsun.İnsanlar da seni seviyor.Duygusallığın iş yaşamını da etkiliyor.Sevmediğin ve insanlığa yararlı olamadığın işlerde çalışmak istemiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise sonsuz aşk ve sadakat

Hippocrates İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasret ile seni bekliyorum ben
İnciler diziyorum gergefine
Prenseslerden bile daha güzelsin
Prenseslerden bile daha güzelsin
Onur Ayva
Camlar buğulandı ismini yazdım
Rüyalarımda bile sen yağmalıydın delice,
Artık seninim ve seninleyim
Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
En güzel yıllarım hasretle geçti
Seni seviyorum inan Barlasım

Hippocrates İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hippocrates isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hippocrates

Hippocrates İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hippocrates isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hippocrates

Hippocrates İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hippocrates isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hippocrates

Hippocrates İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Hippocrates ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Hippocrates İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hippocrates ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Enerjik, Özgüvenli, Sırdaş, Soğukkanlı, Maceracı, Girişken, Canayakın, Duygusal, Espirili olmalarıdır.

Hippocrates İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hippocrates ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Kırılgan, Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Tembel, Gaddar, Agresif, Sessiz, Gereksiz İnatçı, Baskıcı olmalarıdır.

Hippocrates isminin Notasyonları Nelerdir?

Hippocrates isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
İ: İzmir
P: Polatlı
P: Polatlı
O: Ordu
C: Ceyhan
R: Rize
A: Adana
T: Tokat
E: Edirne
S: Sinop

Hippocrates Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
İ: İrfan
P: Poyraz
P: Poyraz
O: Osman
C: Cemal
R: Rasim
A: Ahmet
T: Temel
E: Ekrem
S: Serhat

Hippocrates isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
İ:
P: Papa
P: Papa
O: Oscar
C: Charlie
R: Romeo
A: Alfa
T: Tanfo
E: Echo
S: Sierra

Hippocrates isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
İ: İstif
P: Poyraz
P: Poyraz
O: Oruç
C: Cemal
R: Reis
A: Aydın
T: Turgut
E: Engin
S: Seydi

Hippocrates İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hippocrates ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hippocrates ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hippocrates ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hippocrates İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.