İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Hıdır İsminin Anlamı Nedir?

  • Hıdır isminin cinsiyeti: Erkek
  • Hıdır isminin kökeni: Arapça
  • Hıdır isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hıdır ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Hıdır ismindeki harf sayısı: 5
  • Hıdır isminin rengi: Mavi
  • Hıdır isminin nitelikeri: Tez Canlı, Zeki, Agresif, Komik

Hıdır İsminin Anlamı

Hıdır isminin anlamı nedir?

Hıdır isminin anlamı nedir, Hıdır ne demektir, Hıdır ne anlama gelir, Hıdır manası nedir?

Hıdır İsminin Analizi

Hıdır isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hıdır ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Hıdır İsminin Analizi İçin Tıklayınız

Hıdır İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hıdır İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hıdır İsminin Özellikleri

Hıdır isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hıdır İsminin Diyanetteki Anlamı

Hıdır isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Hıdır isminin anlamı: bkz. Hızır. 1. Yeşil. Yeşillik. 2. Kehf suresinde 59-81. ayetlerde bahsi geçen ve Hz. Musa´nın onunla buluşarak imtihan olunduğu şahsın müfessirlerin ekseriyetinin üzerinde ittifakla durdukları ismi. Hızır hakkında çok çeşitli rivayetler vardır. Halk inanışlarına göre ölümsüzlüğe kavuşmuş olduğuna inanılan ulu kimse.

Hıdır İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Hıdır ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Hıdır ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Hıdır ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Hıdır ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Hıdır İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Hıdır ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Hıdır İsmi Konulabilir Mi?

Hıdır ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hıdır isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hıdır İsmi Caiz Mi?

Hıdır ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hıdır isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Hıdır İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Popüler Erkek İsimleri

Hıdır İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hala buradayım bak , seninleyim
Irak yollarım inan seninle yakın olacak
Durma çık gel beni yalnız bırakma
Irak yollarım inan seninle yakın olacak
Rengi ne olursa olsun günün, gecenin

Hıdır İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hıdır isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hıdır İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hıdır isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hıdır İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hıdır isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hıdır İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Hıdır ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Hıdır İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Hıdır Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
I: Irmak
D: Davut
I: Irmak
R: Rasim

Hıdır İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Hıdır isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
I: Irmak
D: Deniz
I: Irmak
R: Reis

Hıdır İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Hıdır isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
I: India
D: Delta
I: India
R: Romeo

Hıdır İsminin TDK Notasyonu

Hıdır isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
I: Isparta
D: Denizli
I: Isparta
R: Rize

Hıdır İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hıdır ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hıdır ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hıdır ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Hıdır İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Esraaa
15.03.2018

Bende çok sevdim isimdir 😊😊.

Selim Ural
14.11.2017

Çok güzel isim hayranıyım.