İsim Arama

Heliodoros İsminin Anlamı Nedir? Heliodoros Ne Demek?

Heliodoros ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Heliodoros isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Heliodoros isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Heliodoros isminin anlamı nedir? Heliodoros ne demek?

Heliodoros isminin anlamı nedir?
  • Heliodoros isminin cinsiyeti: Erkek
  • Heliodoros isminin kökeni: Yunanca
  • Heliodoros isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Heliodoros ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Heliodoros ismindeki harf sayısı: 10
  • Heliodoros isminin rengi: Mavi
  • Heliodoros isminin nitelikeri: Tez Canlı, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Pozitif, Agresif, Komik, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Heliodoros

Heliodoros isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Heliodoros ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Heliodoros isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Heliodoros İsmiyle Uyumlu İsimler

Heliodoros İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Katharos, Helle, Helat, Helike, Helen, Heller, Helice, Helbest, Kairos, Helima

Heliodoros İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gregoros, Petros, Heliodoros, Telesphoros, Homeros, Kristophoros, Stavros, Theros, Andros, Kyros

Heliodoros ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Heliodoros İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Heliodoros İsmi Konulabilir Mi?

Heliodoros isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Heliodoros isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Heliodoros İsmi Caiz Mi?

Heliodoros ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Heliodoros isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Heliodoros İsminin Özellikleri

Heliodoros isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Heliodoros İsminin Sayı Analizi

Heliodoros isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
E: 6
L: 15
İ: 12
O: 18
D: 5
O: 18
R: 21
O: 18
S: 22

Heliodoros isminin numerolojik değeri: 145

Heliodoros İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Heliodoros İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Rabbim beni sana bağışlasın
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Heliodoros İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Heliodoros isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Heliodoros

Heliodoros İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Heliodoros isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Heliodoros

Heliodoros İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Heliodoros isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Heliodoros

Heliodoros İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Heliodoros ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Heliodoros İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Heliodoros ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Sırdaş, Güçlü, Maceracı, Espirili olmalarıdır.

Heliodoros İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Heliodoros ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, İçine Kapanık, Güçsüz, Gaddar, Baskıcı olmalarıdır.

Heliodoros isminin Notasyonları Nelerdir?

Heliodoros isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
O: Ordu
D: Denizli
O: Ordu
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Heliodoros Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
O: Osman
D: Davut
O: Osman
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Heliodoros isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
E: Echo
L: Lima
İ:
O: Oscar
D: Delta
O: Oscar
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Heliodoros isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
O: Oruç
D: Deniz
O: Oruç
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Heliodoros İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Heliodoros ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Heliodoros ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Heliodoros ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Heliodoros İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.