İsim Arama

Helike İsminin Anlamı Nedir? Helike Ne Demek?

Helike ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Helike isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Helike isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Helike isminin anlamı nedir? Helike ne demek?

Helike isminin anlamı nedir?
  • Helike isminin cinsiyeti: Kız
  • Helike isminin kökeni: Yunanca
  • Helike isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Helike ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Helike ismindeki harf sayısı: 6
  • Helike isminin rengi: Pembe
  • Helike isminin nitelikeri: Tez Canlı, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Helike

Helike isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Helike ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Helike isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Helike İsmiyle Uyumlu İsimler

Helike İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Helin, Evike, Heller, Helice, Malike, Tolunbike, Tarımbike, Helle, Salınbike, Nike

Helike İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Heliodoros, Heldai, Hellados, Helez, Helon, Dike, Helios, Helem, Heli, Helio

Helike ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Helike İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Helike İsmi Konulabilir Mi?

Helike isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Helike isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Helike İsmi Caiz Mi?

Helike ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Helike isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Helike İsminin Özellikleri

Helike isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Helike İsminin Sayı Analizi

Helike isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
E: 6
L: 15
İ: 12
K: 14
E: 6

Helike isminin numerolojik değeri: 63

Helike İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Helike İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
En güzel bağda gonca sen gül sen
Lafta sözde değil gerçekten sevdiğimsin sen
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
En güzel bağda gonca sen gül sen

Helike İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Helike isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Helike

Helike İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Helike isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Helike

Helike İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Helike isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Helike

Helike İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Helike ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Helike İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Helike ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Romantik olmalarıdır.

Helike İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Helike ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Kıskanç olmalarıdır.

Helike isminin Notasyonları Nelerdir?

Helike isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
K: Kars
E: Edirne

Helike Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
K: Kadri
E: Ekrem

Helike isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
E: Echo
L: Lima
İ:
K: Kilo
E: Echo

Helike isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
K: Kalyon
E: Engin

Helike İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Helike ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Helike ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Helike ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Helike İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.