İsim Arama

Helice İsminin Anlamı Nedir? Helice Ne Demek?

Helice ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Helice isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Helice isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Helice isminin anlamı nedir? Helice ne demek?

Helice isminin anlamı nedir?
  • Helice isminin cinsiyeti: Kız
  • Helice isminin kökeni: Yunanca
  • Helice isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Helice ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Helice ismindeki harf sayısı: 6
  • Helice isminin rengi: Pembe
  • Helice isminin nitelikeri: Tez Canlı, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Huysuz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Helice

Helice isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Helice ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Helice isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Helice İsmiyle Uyumlu İsimler

Helice İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Behice, Helin, Netice, Helice, Hadice, Heller, Eunice, Kalonice, Myrtice, Helike

Helice İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Helez, Hellados, Helio, Helon, Helem, Dice, Delice, Heli, Heliodoros, Helios

Helice ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Helice İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Helice İsmi Konulabilir Mi?

Helice isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Helice isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Helice İsmi Caiz Mi?

Helice ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Helice isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Helice İsminin Özellikleri

Helice isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Helice İsminin Sayı Analizi

Helice isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
E: 6
L: 15
İ: 12
C: 3
E: 6

Helice isminin numerolojik değeri: 52

Helice İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Helice İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Ciğerim kalbim güzel
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim

Helice İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Helice isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Helice

Helice İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Helice isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Helice

Helice İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Helice isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Helice

Helice İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Helice ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Helice İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Helice ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Soğukkanlı olmalarıdır.

Helice İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Helice ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Tembel olmalarıdır.

Helice isminin Notasyonları Nelerdir?

Helice isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
C: Ceyhan
E: Edirne

Helice Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
C: Cemal
E: Ekrem

Helice isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
E: Echo
L: Lima
İ:
C: Charlie
E: Echo

Helice isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
C: Cemal
E: Engin

Helice İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Helice ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Helice ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Helice ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Helice İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.