İsim Arama

Haleema İsminin Anlamı Nedir? Haleema Ne Demek?

Haleema ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Haleema isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Haleema isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Haleema isminin anlamı nedir? Haleema ne demek?

Haleema isminin anlamı nedir?
  • Haleema isminin cinsiyeti: Kız
  • Haleema isminin kökeni: Arapça
  • Haleema isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Haleema ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Haleema ismindeki harf sayısı: 7
  • Haleema isminin rengi: Pembe
  • Haleema isminin nitelikeri: Tez Canlı, İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Haleema

Haleema isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Haleema ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Haleema isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Haleema İsmiyle Uyumlu İsimler

Haleema İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Halide, Halcyon, Haleema, Halenur, Lema, Seema, Halavet, Zulema, Gülsema, Halah

Haleema İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Halis, Haluk, Halâskâr, Halid, Klema, Halittin, Hallil, Halil, Halphon, Halaskar

Haleema ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Haleema İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Haleema İsmi Konulabilir Mi?

Haleema isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Haleema isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Haleema İsmi Caiz Mi?

Haleema ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Haleema isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Haleema İsminin Özellikleri

Haleema isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Haleema İsminin Sayı Analizi

Haleema isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
A: 1
L: 15
E: 6
E: 6
M: 16
A: 1

Haleema isminin numerolojik değeri: 55

Haleema İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Haleema İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
En güzel sen hep benimle hep benim kal
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Haleema İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Haleema isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Haleema

Haleema İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Haleema isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Haleema

Haleema İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Haleema isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Haleema

Haleema İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Haleema ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Haleema İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Haleema ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Girişken, Yetenekli, Duygusal, Zeki olmalarıdır.

Haleema İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Haleema ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Haleema isminin Notasyonları Nelerdir?

Haleema isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
E: Edirne
M: Muş
A: Adana

Haleema Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
E: Ekrem
M: Mehmet
A: Ahmet

Haleema isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
A: Alfa
L: Lima
E: Echo
E: Echo
M: Mike
A: Alfa

Haleema isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
A: Aydın
L: Levent
E: Engin
E: Engin
M: Merih
A: Aydın

Haleema İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Haleema ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Haleema ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Haleema ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Haleema İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.