İsim Arama

Hakim İsminin Anlamı Nedir? Hakim Ne Demek?

Hakim ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Hakim isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Hakim isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hakim isminin anlamı nedir? Hakim ne demek?

Hakim isminin anlamı nedir?
  • Hakim isminin cinsiyeti: Erkek
  • Hakim isminin kökeni: Arapça
  • Hakim isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hakim ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Hakim ismindeki harf sayısı: 5
  • Hakim isminin rengi: Mavi
  • Hakim isminin nitelikeri: Tez Canlı, İnatçı, Hayalperest, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Hakim

Hakim isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hakim ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Hakim isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hakim İsmiyle Uyumlu İsimler

Hakim İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hakikat, Jokim, Jakim, Hakkoz, Hakime, Hakupha, İlkim

Hakim İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Joakim, Çekim, Eliakim, Elyakim, Hekim, Müstakim, Hakan, Abdülhakim, Haki, Hakkı

Hakim ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hakim İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hakim İsmi Konulabilir Mi?

Hakim isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hakim isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hakim İsmi Caiz Mi?

Hakim ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hakim isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hakim İsminin Özellikleri

Hakim isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Hakim İsminin Sayı Analizi

Hakim isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
A: 1
K: 14
İ: 12
M: 16

Hakim isminin numerolojik değeri: 53

Hakim İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Hakim İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretim, üzüm gözlüm sevdiğimsin
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda
Kollarında mutluluğu yaşayacağım
İçimde umut aşkımsın ey yar
Mazimde kalma geri dön artık Cemim.

Hakim İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hakim isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hakim

Hakim İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hakim isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hakim

Hakim İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hakim isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hakim

Hakim İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Hakim ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Hakim İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hakim ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Girişken, Romantik, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Hakim İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hakim ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Agresif, Kıskanç, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Hakim isminin Notasyonları Nelerdir?

Hakim isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
A: Adana
K: Kars
İ: İzmir
M: Muş

Hakim Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
A: Ahmet
K: Kadri
İ: İrfan
M: Mehmet

Hakim isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
A: Alfa
K: Kilo
İ:
M: Mike

Hakim isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
A: Aydın
K: Kalyon
İ: İstif
M: Merih

Hakim İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hakim ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hakim ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hakim ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hakim İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.