İsim Arama

Hadjara İsminin Anlamı Nedir? Hadjara Ne Demek?

Hadjara ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Hadjara isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Hadjara isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hadjara isminin anlamı nedir? Hadjara ne demek?

Hadjara isminin anlamı nedir?
  • Hadjara isminin cinsiyeti: Kız
  • Hadjara isminin kökeni: Arapça
  • Hadjara isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hadjara ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Hadjara ismindeki harf sayısı: 7
  • Hadjara isminin rengi: Pembe
  • Hadjara isminin nitelikeri: Tez Canlı, İnatçı, Agresif, Mutlu, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Hadjara

Hadjara isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hadjara ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Hadjara isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hadjara İsmiyle Uyumlu İsimler

Hadjara İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hadra, Marmara, Varvara, Hadiye, Azhara, Gulnara, Atara, Inara, Mara, Hadassah

Hadjara İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Başkara, Hadadezer, Uçkara, Taykara, Bozkara, Çaykara, Jahara, Kara, Dara, Ara

Hadjara ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hadjara İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hadjara İsmi Konulabilir Mi?

Hadjara isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hadjara isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hadjara İsmi Caiz Mi?

Hadjara ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hadjara isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hadjara İsminin Özellikleri

Hadjara isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hadjara İsminin Sayı Analizi

Hadjara isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
A: 1
D: 5
J: 13
A: 1
R: 21
A: 1

Hadjara isminin numerolojik değeri: 52

Hadjara İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Hadjara İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Dur artık kaçma benden uzağa
Jargonu bozulmuş bu dünyada
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Hadjara İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hadjara isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hadjara

Hadjara İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hadjara isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hadjara

Hadjara İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hadjara isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hadjara

Hadjara İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Hadjara ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Hadjara İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hadjara ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Girişken, Güçlü, Hayalperest, Maceracı olmalarıdır.

Hadjara İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hadjara ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Agresif, Güçsüz, Kaprisli, Gaddar olmalarıdır.

Hadjara isminin Notasyonları Nelerdir?

Hadjara isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
A: Adana
D: Denizli
J: Jandarma
A: Adana
R: Rize
A: Adana

Hadjara Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
A: Ahmet
D: Davut
J: Jale
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet

Hadjara isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
A: Alfa
D: Delta
J: Juliet
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa

Hadjara isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
A: Aydın
D: Deniz
J: Jale
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın

Hadjara İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hadjara ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hadjara ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hadjara ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hadjara İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.