İsim Arama

György İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, György isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da György isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki György isminin anlamı nedir? György ne demek?

  • György isminin cinsiyeti: Erkek
  • György isminin kökeni: Yunanca
  • György isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • György ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • György ismindeki harf sayısı: 6
  • György isminin rengi: Mavi
  • György isminin nitelikeri: Tembel, Maceracı, Uykucu, Komik

György İsminin Anlamı Nedir? György Ne Demek?

György isminin anlamı nedir?

György İsminin Analizi

György isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. György ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

György İsminin Harf ve Sayı Analizi

György isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

György İsmiyle Uyumlu İsimler

György İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

György İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

György

György ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

György İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

György İsmi Kuranda Geçiyor mu?

György ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

György İsmi Konulabilir Mi?

György isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. György isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

György İsmi Caiz Mi?

György ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, György isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

György İsminin Diyanetteki Anlamı

György isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre György isminin anlamı: toprak

György İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim György ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza György ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce György ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

György ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

György İsminin Özellikleri

György isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Parasal konulara çok önem verirler ve finansal problemler yaşayabilirler. Doğal liderlerdir. İnsanları etkilemeyi çok iyi bilirler. Güçlü , iradeli ve yenilmesi zor kişilerdir. İnsanlar tarafından gizemli bulurlar ve haklarında çok fazla konuşurlar. Düşündüklerini iyi ifade eden ve hitap yeteneği olan insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

György İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

György İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gül bahçesine kokumuz siner
Yalan degil seni sevdi gözlerimm
Özet geçerdi hayat filmim yorgunluğun arasında
Rengarenk düşlerim oldun Ayferim
Gül bahçesine kokumuz siner
Yalan degil seni sevdi gözlerimm

György İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

György isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

György

György İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

György isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

György

György İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

György isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

György

György İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

György isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

György isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

György isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

György isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

György isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

György isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

György İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

György ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
György İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da György ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Gezgin, Keşifçi, Maceracı olmalarıdır.

György İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da György ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Geçmişte Yaşayan, Dümenli, Gaddar olmalarıdır.

György isminin Notasyonları Nelerdir?

György isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
Y: Yozgat
Ö: Ödemiş
R: Rize
G: Giresin
Y: Yozgat

György Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
Y: Yahya
Ö: Ömer
R: Rasim
G: Galip
Y: Yahya

György isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
Y: Yankee
Ö:
R: Romeo
G: Golf
Y: Yankee

György isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
Y: Yılmaz
Ö:
R: Reis
G: Gabya
Y: Yılmaz

György İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: György ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi György ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. György ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
György İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

györgy isminin numerolojisi, györgy isminin enerjisi, györgy isminin arapça yazlışı, györgy isminin hikayesi, györgy isminin burcu, györgy isminin uğurlu sayısı, györgy isminin ebced değeri, györgy isminin rengi, györgy isminin harf analizi