İsim Arama

Gregorios İsminin Anlamı Nedir? Gregorios Ne Demek?

Gregorios ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gregorios isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gregorios isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gregorios isminin anlamı nedir? Gregorios ne demek?

Gregorios isminin anlamı nedir?
  • Gregorios isminin cinsiyeti: Erkek
  • Gregorios isminin kökeni: Yunanca
  • Gregorios isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gregorios ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Gregorios ismindeki harf sayısı: 9
  • Gregorios isminin rengi: Mavi
  • Gregorios isminin nitelikeri: Tembel, Komik, Çalışkan, Pozitif, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gregorios

Gregorios isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gregorios ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Gregorios isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gregorios İsmiyle Uyumlu İsimler

Gregorios İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Grete, Lykaios, Gredel, Gregoriana, Aidoios

Gregorios İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gennadios, Dionysios, Anastasios, Anatolios, Agapios, Nektarios, Ambrosios, Makarios, Arcadios, Arkadios

Gregorios ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gregorios İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gregorios İsmi Konulabilir Mi?

Gregorios isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gregorios isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gregorios İsmi Caiz Mi?

Gregorios ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gregorios isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gregorios İsminin Özellikleri

Gregorios isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Gregorios İsminin Sayı Analizi

Gregorios isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
R: 21
E: 6
G: 8
O: 18
R: 21
İ: 12
O: 18
S: 22

Gregorios isminin numerolojik değeri: 134

Gregorios İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Gregorios İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gözlerim her yerde arıyor seni
Rengarenk hayallerimiz vardı
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Gözlerim her yerde arıyor seni
Of çeker ağlarım giderim buradan
Rengarenk hayallerimiz vardı
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Of çeker ağlarım giderim buradan
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Gregorios İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gregorios isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gregorios

Gregorios İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gregorios isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gregorios

Gregorios İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gregorios isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gregorios

Gregorios İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gregorios ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gregorios İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gregorios ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Maceracı, Duygusal, Sırdaş, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Gregorios İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gregorios ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Gaddar, Gereksiz İnatçı, İçine Kapanık, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Gregorios isminin Notasyonları Nelerdir?

Gregorios isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
R: Rize
E: Edirne
G: Giresin
O: Ordu
R: Rize
İ: İzmir
O: Ordu
S: Sinop

Gregorios Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
R: Rasim
E: Ekrem
G: Galip
O: Osman
R: Rasim
İ: İrfan
O: Osman
S: Serhat

Gregorios isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
R: Romeo
E: Echo
G: Golf
O: Oscar
R: Romeo
İ:
O: Oscar
S: Sierra

Gregorios isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
R: Reis
E: Engin
G: Gabya
O: Oruç
R: Reis
İ: İstif
O: Oruç
S: Seydi

Gregorios İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gregorios ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gregorios ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gregorios ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gregorios İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.