İsim Arama

Gibril İsminin Anlamı Nedir? Gibril Ne Demek?

Gibril ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gibril isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gibril isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gibril isminin anlamı nedir? Gibril ne demek?

Gibril isminin anlamı nedir?
  • Gibril isminin cinsiyeti: Erkek
  • Gibril isminin kökeni: Arapça
  • Gibril isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gibril ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Gibril ismindeki harf sayısı: 6
  • Gibril isminin rengi: Mavi
  • Gibril isminin nitelikeri: Tembel, Yaramaz, Sevimli, Komik, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gibril

Gibril isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gibril ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Gibril isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gibril İsmiyle Uyumlu İsimler

Gibril İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Beril

Gibril İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jibril, Diril, Gibril, Keril, Kiril

Gibril ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gibril İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gibril İsmi Konulabilir Mi?

Gibril isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gibril isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gibril İsmi Caiz Mi?

Gibril ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gibril isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gibril İsminin Özellikleri

Gibril isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Gibril İsminin Sayı Analizi

Gibril isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
İ: 12
B: 2
R: 21
İ: 12
L: 15

Gibril isminin numerolojik değeri: 70

Gibril İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Gibril İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gül ve lale kokan teninden geçemem ki ben
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Bak  yine gözüm uzaklarda kaldı
Rengarenk bir dünyaya birlikte yürüyelim mi
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Layıklığın sınavı değil nafile

Gibril İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gibril isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gibril

Gibril İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gibril isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gibril

Gibril İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gibril isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gibril

Gibril İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gibril ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gibril İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gibril ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Enerjik, Sıcakkanlı, Maceracı, Yetenekli olmalarıdır.

Gibril İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gibril ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Kırılgan, Aşırı Duygusal, Gaddar, Obur olmalarıdır.

Gibril isminin Notasyonları Nelerdir?

Gibril isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
İ: İzmir
B: Bolu
R: Rize
İ: İzmir
L: Lüleburgaz

Gibril Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
İ: İrfan
B: Behçet
R: Rasim
İ: İrfan
L: Lokum

Gibril isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
İ:
B: Bravo
R: Romeo
İ:
L: Lima

Gibril isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
İ: İstif
B: Burak
R: Reis
İ: İstif
L: Levent

Gibril İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gibril ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gibril ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gibril ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gibril İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.