İsim Arama

Georgi İsminin Anlamı Nedir? Georgi Ne Demek?

Georgi ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Georgi isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Georgi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Georgi isminin anlamı nedir? Georgi ne demek?

Georgi isminin anlamı nedir?
  • Georgi isminin cinsiyeti: Erkek
  • Georgi isminin kökeni: Yunanca
  • Georgi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Georgi ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Georgi ismindeki harf sayısı: 6
  • Georgi isminin rengi: Mavi
  • Georgi isminin nitelikeri: Tembel, Çalışkan, Pozitif, Komik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Georgi

Georgi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Georgi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Georgi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Georgi İsmiyle Uyumlu İsimler

Georgi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Geona, Georgetta

Georgi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ergi, Georgi, Georgios, Geordan, Birgi, Vergi, Georges, Georget

Georgi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Georgi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Georgi İsmi Konulabilir Mi?

Georgi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Georgi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Georgi İsmi Caiz Mi?

Georgi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Georgi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Georgi İsminin Özellikleri

Georgi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Georgi İsminin Sayı Analizi

Georgi isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
E: 6
O: 18
R: 21
G: 8
İ: 12

Georgi isminin numerolojik değeri: 73

Georgi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Georgi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gerçekler kaçınılmazdı benim için yalan yolunda
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Olmaz olsun böyle ızdırap
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
Gerçekler kaçınılmazdı benim için yalan yolunda
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir

Georgi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Georgi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Georgi

Georgi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Georgi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Georgi

Georgi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Georgi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Georgi

Georgi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Georgi ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Georgi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Georgi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Duygusal, Sırdaş, Maceracı, Enerjik olmalarıdır.

Georgi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Georgi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, İçine Kapanık, Gaddar, Kırılgan olmalarıdır.

Georgi isminin Notasyonları Nelerdir?

Georgi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
E: Edirne
O: Ordu
R: Rize
G: Giresin
İ: İzmir

Georgi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
E: Ekrem
O: Osman
R: Rasim
G: Galip
İ: İrfan

Georgi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
E: Echo
O: Oscar
R: Romeo
G: Golf
İ:

Georgi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
E: Engin
O: Oruç
R: Reis
G: Gabya
İ: İstif

Georgi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Georgi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Georgi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Georgi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Georgi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.