İsim Arama

Georges İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Georges isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Georges isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Georges isminin anlamı nedir? Georges ne demek?

 • Georges isminin cinsiyeti: Erkek
 • Georges isminin kökeni: Yunanca
 • Georges isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Georges ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Georges ismindeki harf sayısı: 7
 • Georges isminin rengi: Mavi
 • Georges isminin nitelikeri: Tembel, Çalışkan, Pozitif, Komik, Dürüst

Georges İsminin Anlamı Nedir? Georges Ne Demek?

Georges isminin anlamı nedir?

Georges İsminin Analizi

Georges isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Georges ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Georges İsminin Harf ve Sayı Analizi

Georges isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Georges İsmiyle Uyumlu İsimler

Georges İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Geona, Georgetta

Georges İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jean-Georges, Georgi, Geordan, Georges, Georgios, Georget, Vardges, Boanerges

Georges ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Georges İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Georges İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Georges ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Georges İsmi Konulabilir Mi?

Georges isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Georges isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Georges İsmi Caiz Mi?

Georges ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Georges isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Georges İsminin Diyanetteki Anlamı

Georges isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Georges isminin anlamı: çiftçi ya da çiftçiydi

Georges İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Georges ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Georges ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Georges ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Georges ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Georges İsminin Özellikleri

Georges isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Georges İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Georges İsmi İle Akrostiş Şiirler

Güller bırakırmısın yollarıma be yokken
En güzel günlerim hep seninle oldu
Onur Ayva
Rengarenk baharlar hep senin olsun
Güller bırakırmısın yollarıma be yokken
En güzel günlerim hep seninle oldu
Sorum erenleri durdurdu velileri susturdu

Georges İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Georges isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Georges

Georges İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Georges isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Georges

Georges İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Georges isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Georges

Georges İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Georges isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Georges isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Georges isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Georges isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Georges isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Georges isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Georges İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Georges Perec: Georges Perec, Fransız deneme, inceleme ve roman yazarı Georges Perec, 7 Mart 1936'da Paris'te Icek Judko ve Cyrla Perec'in tek oğlu olarak doğdu. Aslen Polonyalı ve Yahudi kökenli olan aile 1920 yılında Fransa'ya göç etti. Babası II. Dünya Savaşı sırasında Fransız ordusunda askerdi. Babasını savaş sırasında, annesini ise Auschwitz'te Nazi soykırımında kaybetti. 1942 yılında halası ve eniştesinin bakımına giren Perec, 1945 yılında da onlar tarafından resmi olarak evlat edinildi.Sorbonne Üniversi...
 • Georges Simenon: Hayatı boyunca kaleme aldığı 450’nin üzerinde eseri ile toplam olarak 550 milyon kitap satışı gerçekleştirmiş olan Belçika’lı yazar. Eserlerini Fransızca olarak kaleme alan Simenon, 20. yüzyılın en üretken yazarlarından birisi olmanın yanı sıra, Agatha Christie ve Arthur Conan Doyle ile beraber polisiye dalının en büyük adlarından birisidir. 2003 yılı, ünlü yazarın doğumunun 100. yılı olması sebebiyle Simenon Yılı etkinlikleriyle kutlanmıştır. Georges Simenon, 13 Şubat 1903 tarihinde, Liege, Bel...
 • Georges Bizet: Ünlü Fransız bestecinin asıl adı Alexandre-Cesarleopold Bizet, 1875 yılında Paris’te sahnelenen Carmen adlı operayla tanınmıştır. Bizet, 1838 yılında müzik öğretmeni babanın ve amatör piyanist olan annenin ilk oğlu olarak dünyaya geldi.Daha çocuk yaşlarda babasından müzik dersi almak için eve gelen öğrencilerin yanına sokuluyor, onların çalışmalarını büyük bir ilgiyle izliyordu.Oyuncaklarıyla oynarken işittiği şarkıları söylüyor, ritimlerine uyuyor ve eve özel ders için gelen öğrencilerin şarkı ...
 • Georges Enescu: Romanya’nın en büyük bestecisi Enescu, Romen halk müziği motiflerini taşıyan yapıtlarıyla tanınmıştır. Ticaretle uğraşan baba Enescu ile güzel sesli Maria’nın ikini çocukları olarak 1881 yılında Liveni’de doğdu.Üç yaşında kemana olan tutkusundan dolayı çeyrek boy bir kemana sahip oldu.Kemancı Nicolas Chioru’dan ilk keman derslerini almaya başladı.Dört yaşındayken yüksek düzeyde ders veren kemancı ve besteci A.Caudella’nın öğrencisi oldu.1888 yılında Viyana Konservatuarı’na yazıldı burada Prof. H...
Georges İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Georges ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Duygusal, Sırdaş, Maceracı, Espirili olmalarıdır.

Georges İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Georges ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, İçine Kapanık, Gaddar, Baskıcı olmalarıdır.

Georges isminin Notasyonları Nelerdir?

Georges isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
E: Edirne
O: Ordu
R: Rize
G: Giresin
E: Edirne
S: Sinop

Georges Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
E: Ekrem
O: Osman
R: Rasim
G: Galip
E: Ekrem
S: Serhat

Georges isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
E: Echo
O: Oscar
R: Romeo
G: Golf
E: Echo
S: Sierra

Georges isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
E: Engin
O: Oruç
R: Reis
G: Gabya
E: Engin
S: Seydi

Georges İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Georges ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Georges ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Georges ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Georges İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

georges isminin numerolojisi, georges isminin enerjisi, georges isminin arapça yazlışı, georges isminin hikayesi, georges isminin burcu, georges isminin uğurlu sayısı, georges isminin ebced değeri, georges isminin rengi, georges isminin harf analizi