İsim Arama

Gelasia İsminin Anlamı Nedir? Gelasia Ne Demek?

Gelasia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gelasia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gelasia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gelasia isminin anlamı nedir? Gelasia ne demek?

Gelasia isminin anlamı nedir?
  • Gelasia isminin cinsiyeti: Kız
  • Gelasia isminin kökeni: Yunanca
  • Gelasia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gelasia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Gelasia ismindeki harf sayısı: 7
  • Gelasia isminin rengi: Pembe
  • Gelasia isminin nitelikeri: Tembel, Çalışkan, Gösterişli, İnatçı, Dürüst, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gelasia

Gelasia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gelasia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Gelasia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gelasia İsmiyle Uyumlu İsimler

Gelasia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Anysia, Gelengül, Freesia, Ambrosia, Natassia, Euphrasia, Annastasia, Alesia, Anusia, Anastasia

Gelasia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amasia, Gelener

Gelasia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gelasia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gelasia İsmi Konulabilir Mi?

Gelasia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gelasia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gelasia İsmi Caiz Mi?

Gelasia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gelasia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gelasia İsminin Özellikleri

Gelasia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Gelasia İsminin Sayı Analizi

Gelasia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
E: 6
L: 15
A: 1
S: 22
İ: 12
A: 1

Gelasia isminin numerolojik değeri: 65

Gelasia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Gelasia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gözlerim her yerde arıyor seni
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Leyla mecnun kıskandı bizi
Artık seninim ve seninleyim
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Artık seninim ve seninleyim

Gelasia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gelasia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gelasia

Gelasia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gelasia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gelasia

Gelasia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gelasia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gelasia

Gelasia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gelasia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gelasia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gelasia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Duygusal, Yetenekli, Girişken, Espirili, Enerjik olmalarıdır.

Gelasia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gelasia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Obur, Agresif, Baskıcı, Kırılgan olmalarıdır.

Gelasia isminin Notasyonları Nelerdir?

Gelasia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
E: Edirne
L: Lüleburgaz
A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
A: Adana

Gelasia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
E: Ekrem
L: Lokum
A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
A: Ahmet

Gelasia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
E: Echo
L: Lima
A: Alfa
S: Sierra
İ:
A: Alfa

Gelasia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
E: Engin
L: Levent
A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
A: Aydın

Gelasia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gelasia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gelasia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gelasia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gelasia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.