İsim Arama

Gamma İsminin Anlamı Nedir? Gamma Ne Demek?

Gamma ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gamma isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gamma isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gamma isminin anlamı nedir? Gamma ne demek?

Gamma isminin anlamı nedir?
  • Gamma isminin cinsiyeti: Kız
  • Gamma isminin kökeni: Yunanca
  • Gamma isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gamma ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Gamma ismindeki harf sayısı: 5
  • Gamma isminin rengi: Pembe
  • Gamma isminin nitelikeri: Tembel, İnatçı, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gamma

Gamma isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gamma ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Gamma isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gamma İsmiyle Uyumlu İsimler

Gamma İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Samma, Gamma, Gamila, Gamze, Müsemma

Gamma İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gamaliël, Gamal, Gamil

Gamma ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gamma İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gamma İsmi Konulabilir Mi?

Gamma isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gamma isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gamma İsmi Caiz Mi?

Gamma ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gamma isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gamma İsminin Özellikleri

Gamma isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Gamma İsminin Sayı Analizi

Gamma isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
A: 1
M: 16
M: 16
A: 1

Gamma isminin numerolojik değeri: 42

Gamma İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Gamma İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gerçekler kaçınılmazdı benim için yalan yolunda
Ama inadına seveceğiz bir yarim
Mest olur bakışlarım seni gördükten sonra
Mest olur bakışlarım seni gördükten sonra
Ama inadına seveceğiz bir yarim

Gamma İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gamma isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gamma

Gamma İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gamma isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gamma

Gamma İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gamma isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gamma

Gamma İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gamma ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gamma İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gamma ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Girişken, Zeki olmalarıdır.

Gamma İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gamma ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Agresif, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Gamma isminin Notasyonları Nelerdir?

Gamma isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
A: Adana
M: Muş
M: Muş
A: Adana

Gamma Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
A: Ahmet
M: Mehmet
M: Mehmet
A: Ahmet

Gamma isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
A: Alfa
M: Mike
M: Mike
A: Alfa

Gamma isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
A: Aydın
M: Merih
M: Merih
A: Aydın

Gamma İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gamma ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gamma ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gamma ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gamma İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.