İsim Arama

Freesia İsminin Anlamı Nedir? Freesia Ne Demek?

Freesia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Freesia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Freesia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Freesia isminin anlamı nedir? Freesia ne demek?

Freesia isminin anlamı nedir?
  • Freesia isminin cinsiyeti: Kız
  • Freesia isminin kökeni: Yunanca
  • Freesia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Freesia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Freesia ismindeki harf sayısı: 7
  • Freesia isminin rengi: Pembe
  • Freesia isminin nitelikeri: Sinirli, Komik, Çalışkan, Dürüst, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Freesia

Freesia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Freesia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Freesia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Freesia İsmiyle Uyumlu İsimler

Freesia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Athanasia, Eudosia, Cassia, Sia, Alessia, Anastasia, Anysia, Alesia, Natassia, Aspasia

Freesia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amasia

Freesia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Freesia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Freesia İsmi Konulabilir Mi?

Freesia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Freesia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Freesia İsmi Caiz Mi?

Freesia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Freesia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Freesia İsminin Özellikleri

Freesia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Freesia İsminin Sayı Analizi

Freesia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
R: 21
E: 6
E: 6
S: 22
İ: 12
A: 1

Freesia isminin numerolojik değeri: 75

Freesia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Freesia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Farklısın herkesten inan  ey yar
Rabbim beni sana bağışlasın
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Freesia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Freesia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Freesia

Freesia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Freesia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Freesia

Freesia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Freesia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Freesia

Freesia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Freesia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Freesia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Freesia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Maceracı, Duygusal, Espirili, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Freesia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Freesia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Baskıcı, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Freesia isminin Notasyonları Nelerdir?

Freesia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
R: Rize
E: Edirne
E: Edirne
S: Sinop
İ: İzmir
A: Adana

Freesia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
R: Rasim
E: Ekrem
E: Ekrem
S: Serhat
İ: İrfan
A: Ahmet

Freesia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
R: Romeo
E: Echo
E: Echo
S: Sierra
İ:
A: Alfa

Freesia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
R: Reis
E: Engin
E: Engin
S: Seydi
İ: İstif
A: Aydın

Freesia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Freesia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Freesia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Freesia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Freesia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.