İsim Arama

Firdevs İsminin Anlamı Nedir? Firdevs Ne Demek?

Firdevs ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Firdevs isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Firdevs isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Firdevs isminin anlamı nedir? Firdevs ne demek?

Firdevs isminin anlamı nedir?
  • Firdevs isminin cinsiyeti: Kız
  • Firdevs isminin kökeni: Arapça
  • Firdevs isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Firdevs ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Firdevs ismindeki harf sayısı: 7
  • Firdevs isminin rengi: Pembe
  • Firdevs isminin nitelikeri: Sinirli, Yaramaz, Komik, Agresif, Çalışkan, Dinibütün, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Firdevs

Firdevs isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Firdevs ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Firdevs isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Firdevs İsmiyle Uyumlu İsimler

Firdevs İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Firuze, Firaz, Firuzan, Firkat, Firdevs, Firdavs

Firdevs İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Firdevsi, Firuz, Tevs, Firas

Firdevs ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Firdevs İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Firdevs İsmi Konulabilir Mi?

Firdevs isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Firdevs isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Firdevs İsmi Caiz Mi?

Firdevs ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Firdevs isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Firdevs İsminin Özellikleri

Firdevs isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Firdevs İsminin Sayı Analizi

Firdevs isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
İ: 12
R: 21
D: 5
E: 6
V: 27
S: 22

Firdevs isminin numerolojik değeri: 100

Firdevs İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Firdevs İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fatma Soyalan
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Varlığın hep bana umut ve huzur verdi
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim

Firdevs İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Firdevs isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Firdevs

Firdevs İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Firdevs isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Firdevs

Firdevs İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Firdevs isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Firdevs

Firdevs İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Firdevs ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Firdevs İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Firdevs ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Enerjik, Maceracı, Güçlü, Duygusal, Sportmen, Espirili olmalarıdır.

Firdevs İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Firdevs ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Kırılgan, Gaddar, Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Umursamaz, Baskıcı olmalarıdır.

Firdevs isminin Notasyonları Nelerdir?

Firdevs isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
İ: İzmir
R: Rize
D: Denizli
E: Edirne
V: Van
S: Sinop

Firdevs Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
İ: İrfan
R: Rasim
D: Davut
E: Ekrem
V: Vehbi
S: Serhat

Firdevs isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
İ:
R: Romeo
D: Delta
E: Echo
V: Victor
S: Sierra

Firdevs isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
İ: İstif
R: Reis
D: Deniz
E: Engin
V: Vatan
S: Seydi

Firdevs İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Firdevs ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Firdevs ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Firdevs ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Firdevs İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Firdevs Özdemir
04.05.2017

Firdevs ismi nedir.