İsim Arama

Ferit İsminin Anlamı Nedir? Ferit Ne Demek?

Ferit ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ferit isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ferit isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ferit isminin anlamı nedir? Ferit ne demek?

Ferit isminin anlamı nedir?
  • Ferit isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ferit isminin kökeni: Farsça
  • Ferit isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ferit ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Ferit ismindeki harf sayısı: 5
  • Ferit isminin rengi: Mavi
  • Ferit isminin nitelikeri: Sinirli, Çalışkan, Komik, Yaramaz, Romantik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ferit

Ferit isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ferit ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.

Ferit isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ferit İsmiyle Uyumlu İsimler

Ferit İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Feri, Urit, Ferhunde, Ferahru, Feruze, Feray, Lirit, Fermude, Gurit, Ferzane

Ferit İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ferhad, Ferhat, Ferdi, Feramuş, Ferkan, Ferran, Fersan, Fer, Ferdal, Abdülferit

Ferit ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ferit İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ferit İsmi Konulabilir Mi?

Ferit isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ferit isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ferit İsmi Caiz Mi?

Ferit ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ferit isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ferit İsminin Özellikleri

Ferit isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Ferit İsminin Sayı Analizi

Ferit isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
E: 6
R: 21
İ: 12
T: 24

Ferit isminin numerolojik değeri: 70

Ferit İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Ferit İsmi İle Akrostiş Şiirler

Farzetki yaşama sebebim sensin
Erken başladım şiiri yazmaya
Rengarenk düşlerim oldun Ayferim
İçeri sen girince
Tek tanem inan çok sevdim ben seni

Ferit İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ferit isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ferit

Ferit İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ferit isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ferit

Ferit İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ferit isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ferit

Ferit İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Ferit Melen: Türk politikacı. 1906'da Van'da doğdu. İlk ve ortaokulu Van'da bitirip, 1928'de Bursa Erkek Lisesinden mezun oldu. Mülkiyeye girerek Temmuz 1931'de diploma aldı. 26 Ağustos 1931'de Bursa Maiyet memurluğunda devlet hizmetine girdi. 25 Ekim 1932'de Maliye Müfettiş Yardımcılığına atandı. 1 Ocak 1936'da Dördüncü Sınıf, 14 Temmuz 1939'da Üçüncü Sınıf, 26 Ocak 1940'ta İkinci Sınıf ve 28 Ocak 1943'te Birinci Sınıf Müfettişliğe terfi etti. Askerliğini asteğmen olarak 1 Mayıs 1940-27 Kasım 1941 tarihleri...
  • Ferit Şahenk: 2014 yılı itibariyle 2,1 milyar Amerikan dolarlık serveti ile Türkiye’nin en zengin iş adamlarından birisi olan Ferit Şahenk, Garanti Bankası'nın yönetim kurulu başkanı ve Doğuş Holding’in yönetim kurulu başkanıdır. Ferit Şahenk, 1964 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Annesi Deniz Şahenk, babası iş adamı Doğuş Holding'in kurucusu Ayhan Şahenk’dir. Filiz Şahenk adında bir kız kardeşi vardır. Aslen Niğde’li olan Ferit Şahenk istanbul’da ikamet etmektedir.Liseyi İsviçre''de okumuş, ardından üniversi...
Ferit İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ferit ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Duygusal, Maceracı, Enerjik, Canayakın olmalarıdır.

Ferit İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ferit ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kırılgan, Sessiz olmalarıdır.

Ferit isminin Notasyonları Nelerdir?

Ferit isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
T: Tokat

Ferit Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
T: Temel

Ferit isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
E: Echo
R: Romeo
İ:
T: Tanfo

Ferit isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
T: Turgut

Ferit İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ferit ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ferit ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ferit ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ferit İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.