İsim Arama

Farouk İsminin Anlamı Nedir? Farouk Ne Demek?

Farouk ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Farouk isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Farouk isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Farouk isminin anlamı nedir? Farouk ne demek?

Farouk isminin anlamı nedir?
  • Farouk isminin cinsiyeti: Erkek
  • Farouk isminin kökeni: Arapça
  • Farouk isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Farouk ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Farouk ismindeki harf sayısı: 6
  • Farouk isminin rengi: Mavi
  • Farouk isminin nitelikeri: Sinirli, İnatçı, Komik, Pozitif, Modern, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Farouk

Farouk isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Farouk ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.

Farouk isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Farouk İsmiyle Uyumlu İsimler

Farouk İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Fardoos, Farise, Faridah, Faraşin, Farah, Fariha, Farida, Farhana, Fareeda

Farouk İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Farouk-Faruq, Faruk, Faraq, Farik, Faruq, Faran, Fares, Faris, Farid, Farouk

Farouk ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Farouk İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Farouk İsmi Konulabilir Mi?

Farouk isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Farouk isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Farouk İsmi Caiz Mi?

Farouk ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Farouk isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Farouk İsminin Özellikleri

Farouk isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Farouk İsminin Sayı Analizi

Farouk isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
A: 1
R: 21
O: 18
U: 25
K: 14

Farouk isminin numerolojik değeri: 86

Farouk İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Farouk İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fatma Soyalan
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
Okyanus misali sana gönlümü verdim
Ufuklarda güneş semada ay dolun
Kavurur içimi, kalbimi hoş tutar bir tutam aşk sözü.

Farouk İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Farouk isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Farouk

Farouk İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Farouk isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Farouk

Farouk İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Farouk isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Farouk

Farouk İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Farouk ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Farouk İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Farouk ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Girişken, Maceracı, Sırdaş, Misafirperver, Romantik olmalarıdır.

Farouk İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Farouk ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Agresif, Gaddar, İçine Kapanık, Aceleci, Kıskanç olmalarıdır.

Farouk isminin Notasyonları Nelerdir?

Farouk isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
A: Adana
R: Rize
O: Ordu
U: Uşak
K: Kars

Farouk Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
A: Ahmet
R: Rasim
O: Osman
U: Ufuk
K: Kadri

Farouk isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
A: Alfa
R: Romeo
O: Oscar
U: Uniform
K: Kilo

Farouk isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
A: Aydın
R: Reis
O: Oruç
U: Umman
K: Kalyon

Farouk İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Farouk ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Farouk ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Farouk ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Farouk İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.