İsim Arama

Fareed İsminin Anlamı Nedir? Fareed Ne Demek?

Fareed ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Fareed isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Fareed isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Fareed isminin anlamı nedir? Fareed ne demek?

Fareed isminin anlamı nedir?
  • Fareed isminin cinsiyeti: Erkek
  • Fareed isminin kökeni: Arapça
  • Fareed isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Fareed ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Fareed ismindeki harf sayısı: 6
  • Fareed isminin rengi: Mavi
  • Fareed isminin nitelikeri: Sinirli, İnatçı, Komik, Çalışkan, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Fareed

Fareed isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Fareed ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.

Fareed isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Fareed İsmiyle Uyumlu İsimler

Fareed İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Farise, Faridah, Farida, Farhana, Fareeda, Farah, Fariha, Fardoos, Faraşin

Fareed İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Faruq, Fariji, Farouk-Faruq, Faris, Farid, Faraq, Fareed, Farabi, Farik, Faran

Fareed ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Fareed İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Fareed İsmi Konulabilir Mi?

Fareed isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Fareed isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Fareed İsmi Caiz Mi?

Fareed ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Fareed isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Fareed İsminin Özellikleri

Fareed isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Fareed İsminin Sayı Analizi

Fareed isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
A: 1
R: 21
E: 6
E: 6
D: 5

Fareed isminin numerolojik değeri: 46

Fareed İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Fareed İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fatma Soyalan
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
En güzel sen hep benimle hep benim kal
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi

Fareed İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Fareed isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Fareed

Fareed İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Fareed isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Fareed

Fareed İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Fareed isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Fareed

Fareed İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Fareed ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Fareed İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Fareed ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Girişken, Maceracı, Duygusal, Güçlü olmalarıdır.

Fareed İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Fareed ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Agresif, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Güçsüz olmalarıdır.

Fareed isminin Notasyonları Nelerdir?

Fareed isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
A: Adana
R: Rize
E: Edirne
E: Edirne
D: Denizli

Fareed Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
A: Ahmet
R: Rasim
E: Ekrem
E: Ekrem
D: Davut

Fareed isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
A: Alfa
R: Romeo
E: Echo
E: Echo
D: Delta

Fareed isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
A: Aydın
R: Reis
E: Engin
E: Engin
D: Deniz

Fareed İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Fareed ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Fareed ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Fareed ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Fareed İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.