İsim Arama

Fakhir İsminin Anlamı Nedir? Fakhir Ne Demek?

Fakhir ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Fakhir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Fakhir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Fakhir isminin anlamı nedir? Fakhir ne demek?

Fakhir isminin anlamı nedir?
  • Fakhir isminin cinsiyeti: Erkek
  • Fakhir isminin kökeni: Arapça
  • Fakhir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Fakhir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Fakhir ismindeki harf sayısı: 6
  • Fakhir isminin rengi: Mavi
  • Fakhir isminin nitelikeri: Sinirli, İnatçı, Hayalperest, Tez Canlı, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Fakhir

Fakhir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Fakhir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Fakhir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Fakhir İsmiyle Uyumlu İsimler

Fakhir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Saphir, Nehir, Ophir, Fakihe, Mehir, Jawahir

Fakhir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Müştehir, Fakhr-Aldin, Fakih, Fakhir, Mubashir, Mahir, Fakı, Bachir, Bahir, Meşahir

Fakhir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Fakhir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Fakhir İsmi Konulabilir Mi?

Fakhir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Fakhir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Fakhir İsmi Caiz Mi?

Fakhir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Fakhir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Fakhir İsminin Özellikleri

Fakhir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Fakhir İsminin Sayı Analizi

Fakhir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
A: 1
K: 14
H: 10
İ: 12
R: 21

Fakhir isminin numerolojik değeri: 65

Fakhir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Fakhir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fallar bile sana çıkardı, ayrılık bizi vurmadan önce.
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Kurudum, savruldum oradan oraya
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…

Fakhir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Fakhir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Fakhir

Fakhir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Fakhir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Fakhir

Fakhir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Fakhir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Fakhir

Fakhir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Fakhir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Fakhir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Fakhir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Girişken, Romantik, Sakin, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Fakhir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Fakhir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Agresif, Kıskanç, Panik, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Fakhir isminin Notasyonları Nelerdir?

Fakhir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
A: Adana
K: Kars
H: Hatay
İ: İzmir
R: Rize

Fakhir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
A: Ahmet
K: Kadri
H: Hasan
İ: İrfan
R: Rasim

Fakhir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
A: Alfa
K: Kilo
H: Hotel
İ:
R: Romeo

Fakhir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
A: Aydın
K: Kalyon
H: Halat
İ: İstif
R: Reis

Fakhir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Fakhir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Fakhir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Fakhir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Fakhir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.