İsim Arama

Faisal İsminin Anlamı Nedir? Faisal Ne Demek?

Faisal ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Faisal isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Faisal isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Faisal isminin anlamı nedir? Faisal ne demek?

Faisal isminin anlamı nedir?
  • Faisal isminin cinsiyeti: Erkek
  • Faisal isminin kökeni: Arapça
  • Faisal isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Faisal ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Faisal ismindeki harf sayısı: 6
  • Faisal isminin rengi: Mavi
  • Faisal isminin nitelikeri: Sinirli, İnatçı, Yaramaz, Dürüst, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Faisal

Faisal isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Faisal ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Faisal isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Faisal İsmiyle Uyumlu İsimler

Faisal İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jinsal, Işınsal, Uysal, Gülmisal, Faize, Ruhsal, Misal, Masal, Faika, Kumsal

Faisal İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Erksal, Usal, Köksal, Nevsal, Özkutsal, Önsal, Arsal, Soysal, Ulusal, Güçsal

Faisal ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Faisal İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Faisal İsmi Konulabilir Mi?

Faisal isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Faisal isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Faisal İsmi Caiz Mi?

Faisal ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Faisal isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Faisal İsminin Özellikleri

Faisal isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Faisal İsminin Sayı Analizi

Faisal isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
A: 1
İ: 12
S: 22
A: 1
L: 15

Faisal isminin numerolojik değeri: 58

Faisal İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Faisal İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fallar bile sana çıkardı, ayrılık bizi vurmadan önce.
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Serhat Gülseren
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Lütfettin sende sevdin çok beni

Faisal İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Faisal isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Faisal

Faisal İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Faisal isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Faisal

Faisal İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Faisal isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Faisal

Faisal İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Faisal ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Faisal İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Faisal ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Girişken, Enerjik, Espirili, Yetenekli olmalarıdır.

Faisal İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Faisal ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Agresif, Kırılgan, Baskıcı, Obur olmalarıdır.

Faisal isminin Notasyonları Nelerdir?

Faisal isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
A: Adana
İ: İzmir
S: Sinop
A: Adana
L: Lüleburgaz

Faisal Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
A: Ahmet
İ: İrfan
S: Serhat
A: Ahmet
L: Lokum

Faisal isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
A: Alfa
İ:
S: Sierra
A: Alfa
L: Lima

Faisal isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
A: Aydın
İ: İstif
S: Seydi
A: Aydın
L: Levent

Faisal İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Faisal ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Faisal ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Faisal ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Faisal İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.