İsim Arama

Evfemia İsminin Anlamı Nedir? Evfemia Ne Demek?

Evfemia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Evfemia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Evfemia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Evfemia isminin anlamı nedir? Evfemia ne demek?

Evfemia isminin anlamı nedir?
  • Evfemia isminin cinsiyeti: Kız
  • Evfemia isminin kökeni: Yunanca
  • Evfemia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Evfemia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Evfemia ismindeki harf sayısı: 7
  • Evfemia isminin rengi: Pembe
  • Evfemia isminin nitelikeri: Çalışkan, Dinibütün, Sinirli, Uyumlu, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Evfemia

Evfemia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Evfemia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Evfemia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Evfemia İsmiyle Uyumlu İsimler

Evfemia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Eufemia, Samia, Evfemia, Artemia, Hermia, Lamia, Yasmia, Laodamia

Evfemia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Evfimi, Evfa

Evfemia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Evfemia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Evfemia İsmi Konulabilir Mi?

Evfemia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Evfemia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Evfemia İsmi Caiz Mi?

Evfemia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Evfemia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Evfemia İsminin Özellikleri

Evfemia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Evfemia İsminin Sayı Analizi

Evfemia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
V: 27
F: 7
E: 6
M: 16
İ: 12
A: 1

Evfemia isminin numerolojik değeri: 75

Evfemia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Evfemia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Eninde sonunda benim olacaksın
Ve inan büyük bir sevda masalıydık
Farzetki yaşama sebebim sensin
Eninde sonunda benim olacaksın
Minicik yüreğimi
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden

Evfemia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Evfemia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Evfemia

Evfemia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Evfemia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Evfemia

Evfemia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Evfemia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Evfemia

Evfemia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Evfemia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Evfemia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Evfemia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Sportmen, Uysal, Zeki, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Evfemia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Evfemia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Umursamaz, Güven Vermeyen, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Evfemia isminin Notasyonları Nelerdir?

Evfemia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
V: Van
F: Fatsa
E: Edirne
M: Muş
İ: İzmir
A: Adana

Evfemia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
V: Vehbi
F: Fatih
E: Ekrem
M: Mehmet
İ: İrfan
A: Ahmet

Evfemia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
V: Victor
F: Foxtrot
E: Echo
M: Mike
İ:
A: Alfa

Evfemia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
V: Vatan
F: Felenk
E: Engin
M: Merih
İ: İstif
A: Aydın

Evfemia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Evfemia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Evfemia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Evfemia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Evfemia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.