İsim Arama

Evdokia İsminin Anlamı Nedir? Evdokia Ne Demek?

Evdokia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Evdokia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Evdokia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Evdokia isminin anlamı nedir? Evdokia ne demek?

Evdokia isminin anlamı nedir?
  • Evdokia isminin cinsiyeti: Kız
  • Evdokia isminin kökeni: Yunanca
  • Evdokia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Evdokia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Evdokia ismindeki harf sayısı: 7
  • Evdokia isminin rengi: Pembe
  • Evdokia isminin nitelikeri: Çalışkan, Dinibütün, Agresif, Pozitif, Hayalperest, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Evdokia

Evdokia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Evdokia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Evdokia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Evdokia İsmiyle Uyumlu İsimler

Evdokia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Eudokia, Evdegül, Aikia, Evda, Takia, Ikia, Evdokia

Evdokia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jankia

Evdokia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Evdokia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Evdokia İsmi Konulabilir Mi?

Evdokia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Evdokia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Evdokia İsmi Caiz Mi?

Evdokia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Evdokia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Evdokia İsminin Özellikleri

Evdokia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Evdokia İsminin Sayı Analizi

Evdokia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
V: 27
D: 5
O: 18
K: 14
İ: 12
A: 1

Evdokia isminin numerolojik değeri: 83

Evdokia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Evdokia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Elim ayağım tutuldu seni görünce
Varlığın yine bana mutluluk verir
Derdime dermanım sensin ey yar
Of çeker ağlarım giderim buradan
Kol kola sevdamızı yaşayalım ey yar
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Artık seninim ve seninleyim

Evdokia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Evdokia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Evdokia

Evdokia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Evdokia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Evdokia

Evdokia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Evdokia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Evdokia

Evdokia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Evdokia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Evdokia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Evdokia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Sportmen, Güçlü, Sırdaş, Romantik, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Evdokia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Evdokia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Umursamaz, Güçsüz, İçine Kapanık, Kıskanç, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Evdokia isminin Notasyonları Nelerdir?

Evdokia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
V: Van
D: Denizli
O: Ordu
K: Kars
İ: İzmir
A: Adana

Evdokia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
V: Vehbi
D: Davut
O: Osman
K: Kadri
İ: İrfan
A: Ahmet

Evdokia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
V: Victor
D: Delta
O: Oscar
K: Kilo
İ:
A: Alfa

Evdokia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
V: Vatan
D: Deniz
O: Oruç
K: Kalyon
İ: İstif
A: Aydın

Evdokia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Evdokia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Evdokia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Evdokia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Evdokia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.