İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Esra İsminin Anlamı

 • Esra isminin cinsiyeti: Kız
 • Esra isminin kökeni: Arapça
 • Esra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Esra ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Esra ismindeki harf sayısı: 4
 • Esra isminin rengi: Pembe

Esra İsminin Anlamı Nedir?

Esra isminin anlamı nedir, Esra ne demektir, Esra ne anlama gelir, Esra manası nedir?

Esra İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Esra ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Esra İsmi Konulabilir Mi?

Esra ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Esra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Esra İsmi Caiz Mi?

Esra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Esra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Esra İsminin Analizi

Esra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Esra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.

Esra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Esra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Esra İsminin Özellikleri

Esra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Esra İsminin Numerolojisi

Esra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
S: 22
R: 21
A: 1

Esra isminin numerolojik değeri: 50

Esra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Esra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ebruli düşler görüyorum ben
Sen başrolündesin tüm düşlerimin
Rengarenk bir dünyasın sen yaşanılacak
Aşkımın tek adresi Esram

Esra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Esra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Esra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Esra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Esra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Esra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Esra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Esra Akkaya: Esra Akkaya, 1970 tarihinde istanbul’da Moda'da yaşayan memur bir ailenin üç çocuğundan biri olarak doğmuştur. Kaya ve Sarp adında ikiz erkek kardeşi ...
 • Esra Balamir: 2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.Esra Balamir, 7 Eylül 1975 tarihindeAdana’da doğmuştur. Esas adı Esra Balamaz’dır. Rana Balamaz adı...
 • Esra Bilgiç: Esra Bilgiç, 14 Ekim 1992 tarihinde Ankara’da doğmuştur. 177 cm boyunda olan Esra Bilgiç Hacette Üniversitesi Arkeoloji bölümü ve Bilkent Üniversitesi...
 • Esra Ceyhan: Televizyon programcısı ve sunucuEsra Ceyhan, 1969 yılında istanbul'da doğmuştur.Asker olan babasının görevi nedeniyle çocukluğundan beri birçok şehir ...
 • Esra Dermancıoğlu: Esra Dermancıoğlu, 7 Aralık 1968 yılında istanbul'da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Cümbüşü icat eden Zeynel Abidin Cümbüş'ün torunudur. 13 ya...
 • Esra Erol: Esra Erol, 12 mayıs 1982 tarihinde istanbul Eyüp’de doğdu. 5 kız çocuğun ortancasıdır. Aslen Sinop Ayancık'lı bir ailenin çocuğudur. Adı Seyfi ve poli...
 • Esra Ersoy: Meşhur Cicişler !Esra Ersoy, 21 Haziran 1985 tarihinde Mersin'de üç katlı bir villada doğmuştur. Kendisinden 4 yaş küçük Ceyda Ersoy adında kız kardeş...
 • Esra İnal: “8 Saniye” adlı kendi hayatının anlatıldığı filmde başrolde oynadı.Esra İnal, 1981 yılında Almanya, Berlin’de yaşayan bir Türk ailenin 5 kız çocuğunun...
 • Esra Ronabar: Esra Ronabar, 1978 yılında İzmir, Ödemiş’de doğmuştur. İkiz olan kardeşi vardır. Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümünü kazandı, anc...
 • Esra Sönmezer: 2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.Esra Sönmezer, 23 Şubat 1985 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Arnavut kökenli büyük bir ailenin tek...
Esra İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Esra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
S: Serhat
R: Rasim
A: Ahmet

Esra İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Esra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
S: Seydi
R: Reis
A: Aydın

Esra İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Esra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
S: Sierra
R: Romeo
A: Alfa

Esra İsminin TDK Notasyonu

Esra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
S: Sinop
R: Rize
A: Adana

Esra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Esra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Esra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Esra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Esra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 11 yorum yapılmıştır.

berat koç arslan
20.08.2019

sevdiğim kızın ismi ona çoook aşığım

davut
20.08.2019

esra ismi çok güzel ve kendileride

Esra Kaya
17.04.2019

Esra hristiyanların kutsal kitabının adı degil degilmi.

Esra Kaya
17.04.2019

Esra hristiyanların tkutsal kitabının adı degil degilmi.

Yusuf
09.01.2019

Seviyorum bu ismi.

Yusuf Yavuz
09.01.2019

Benim sevdiğim kızın adı bayılıyorum bu isme.

😄esra😄
29.12.2018

İsmimi çooook seviyorum en sevdiğim renkte kırmızı❤.

Esra
01.05.2018

İsmine bayılıyorum.

Esra Sert
14.02.2018

Hepsi beni anlatıyo ama renk pembe degil bordo lacivert toz pembe.

Tomris Ay
13.05.2017

Esra hiristiyanların kutsal kitabıdır. Böylelikle hıristiyan araplar tarafından çok kullanılır. Türkiye'de çocuklarına esra ismini koymak isteyenlere öneririm; türkçesi olan incil ismini kullansınlar.

Esrammmmmmm
12.02.2015

Esra ismine aşığım.