İsim Arama

Eray İsminin Anlamı Nedir? Eray Ne Demek?

Eray ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Eray isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Eray isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Eray isminin anlamı nedir? Eray ne demek?

Eray isminin anlamı nedir?
  • Eray isminin cinsiyeti: Erkek
  • Eray isminin kökeni: Türkçe
  • Eray isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Eray ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Eray ismindeki harf sayısı: 4
  • Eray isminin rengi: Mavi
  • Eray isminin nitelikeri: Çalışkan, Komik, İnatçı, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Eray

Eray isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Eray ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Eray isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Eray İsmiyle Uyumlu İsimler

Eray İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Güleray, Dilberay, Seray, Şıray, Zaray, Beray, Miray, Erasto, Feray, Esmeray

Eray İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Duray, Konuray, Çoturay, Çıray, Eralkan, Erastus, Alperay, Eratlı, Yıldıray, Koray

Eray ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Eray İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Eray İsmi Konulabilir Mi?

Eray isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Eray isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Eray İsmi Caiz Mi?

Eray ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Eray isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Eray İsminin Özellikleri

Eray isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Eray İsminin Sayı Analizi

Eray isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
R: 21
A: 1
Y: 28

Eray isminin numerolojik değeri: 56

Eray İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Eray İsmi İle Akrostiş Şiirler

Elbette bir gün bizde güleriz
Rengarenk baharlar bizimde olur
Aşk olur sevda mutluluk olur
Yollarımız bir birine çıkar Erayım.

Eray İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Eray isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Eray

Eray İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Eray isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Eray

Eray İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Eray isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Eray

Eray İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Eray ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Eray İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Eray ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Maceracı, Girişken, Gezgin olmalarıdır.

Eray İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Eray ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Gaddar, Agresif, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Eray isminin Notasyonları Nelerdir?

Eray isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
R: Rize
A: Adana
Y: Yozgat

Eray Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
R: Rasim
A: Ahmet
Y: Yahya

Eray isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
R: Romeo
A: Alfa
Y: Yankee

Eray isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
R: Reis
A: Aydın
Y: Yılmaz

Eray İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Eray ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Eray ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Eray ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Eray İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 6 yorum yapılmıştır.

Eray
05.10.2018

Mustafa.

Eray Uzun
15.05.2018

Aynen güzel bir site.

Mehdiyev Tural
25.12.2017

Her kese selamlar cuma gunu oglum oldu adini eray koydum her kese cocuk nesib olsun azeribaycandan coxlu salamlar.

Eray
22.12.2017

Çok güzel bir site teşekkürler

Eray Erkılıç
04.12.2017

Çok güzel olmuş tebrikler bu arada ünlü olarak galatasaray'ın kalecisi eray işcan var.

Eray
26.04.2017

Güzelmiş.