İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Efe İsminin Anlamı Nedir?

  • Efe isminin cinsiyeti: Erkek
  • Efe isminin kökeni: Türkçe
  • Efe isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Efe ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Efe ismindeki harf sayısı: 3
  • Efe isminin rengi: Mavi
  • Efe isminin nitelikeri: Çalışkan, Sinirli, Çalışkan

Efe İsminin Anlamı

Efe isminin anlamı nedir?

Efe isminin anlamı nedir, Efe ne demektir, Efe ne anlama gelir, Efe manası nedir?

Efe İsminin Analizi

Efe isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Efe ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Efe İsminin Analizi İçin Tıklayınız

Efe İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Efe İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Efe İsminin Özellikleri

Efe isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Efe İsminin Diyanetteki Anlamı

Efe isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Efe isminin anlamı: 1. Batı Anadolu köy yiğidi. 2. Ağabey. 3. Kabadayı.

Efe İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Efe ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Efe ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Efe ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Efe ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Efe İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Efe ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Efe İsmi Konulabilir Mi?

Efe ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Efe isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Efe İsmi Caiz Mi?

Efe ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Efe isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Efe İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 3 olanlar:LİDER

Karakterinin en belirgin özelliği liderlik.İnsanları kontrol etmekten ve olayların gidişatını belirlemekten hoşlanıyorsun.Ancak bencil değilsin.Sadece olayları organize etmek istiyorsun.Bu konuda oldukça başarılısın.İyi bir yönetici olabilirsin.Nerede, nasıl davranılacağını biliyorsun.Çevrendekiler de sana güveniyor.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da lider olmak istiyorsun.Ailen ya da arkadaş grubunla birlikteyken tüm organizasyonlara ve yapılacaklara sen karar veriyorsun.Kimse sana karşı çıkmıyor.Çevrendekiler fikirlerinden memnun.Karşı cinste aradığın özellikler ise hoşgörü ve şefkat.

Popüler Erkek İsimleri

Efe İsmi İle Akrostiş Şiirler

Esir alındı acılar tarafından anılarım
Farkı yok hiç birşeyin her gece ağlarım
Etrafta sirenler çalmakta boşuna haykırışlarım

Eninde sonunda benimsin Efem
Farkında olmadan çok sevmişim seni
Eninde sonunda benimsin Efem

Efe İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Efe isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Efe İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Efe isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Efe İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Efe isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Efe İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Efecan Dianzenza: Survivor 2016 Gönüllüler yarışmacısıEfecan Dianzenza, 14 Temmuz 1990 tarihinde İngiltere, Londra’da doğmuştur. Annesi Türk, babası İngilizdir. 3 yaşında Türkiye’ye geldi ve çocukluğunu İzmir Karşıyaka’da geçirdi. 9 yaşında Karşıyaka Spor Kulübü’nünamaya başladı. 14 yaşında Antalya Spor Kulübüne transfer oldu. Müziğe de arkadaşlar aracılığıyla Antalya’da merhaba dedi. Evine küçük çaplı stüdyo kurup yüzlerde şarkı kaydetti ve underground albümler yaptı. 2 sene Antalya’da yaşadıktan sonra spor ve m...
Efe İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Efe Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
F: Fatih
E: Ekrem

Efe İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Efe isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
F: Felenk
E: Engin

Efe İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Efe isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
F: Foxtrot
E: Echo

Efe İsminin TDK Notasyonu

Efe isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
F: Fatsa
E: Edirne

Efe İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Efe ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Efe ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Efe ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Efe İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Efe Yücel
13.01.2018

Çok güzel.