İsim Arama

Duaa İsminin Anlamı Nedir? Duaa Ne Demek?

Duaa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Duaa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Duaa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Duaa isminin anlamı nedir? Duaa ne demek?

Duaa isminin anlamı nedir?
  • Duaa isminin cinsiyeti: Kız
  • Duaa isminin kökeni: Arapça
  • Duaa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Duaa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Duaa ismindeki harf sayısı: 4
  • Duaa isminin rengi: Pembe
  • Duaa isminin nitelikeri: Agresif, Modern, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Duaa

Duaa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Duaa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Duaa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Duaa İsmiyle Uyumlu İsimler

Duaa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Duaa

Duaa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Duaa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Duaa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Duaa İsmi Konulabilir Mi?

Duaa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Duaa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Duaa İsmi Caiz Mi?

Duaa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Duaa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Duaa İsminin Özellikleri

Duaa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duaa İsminin Sayı Analizi

Duaa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
U: 25
A: 1
A: 1

Duaa isminin numerolojik değeri: 32

Duaa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Duaa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Direnemedim aşkın tutsak etti beni
Unutmadım hiç seni
Aşkımın tek adresi Esram
Aşkımın tek adresi Esram

Duaa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Duaa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Duaa

Duaa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Duaa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Duaa

Duaa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Duaa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Duaa

Duaa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Duaa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Duaa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Duaa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Misafirperver, Girişken olmalarıdır.

Duaa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Duaa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Aceleci, Agresif olmalarıdır.

Duaa isminin Notasyonları Nelerdir?

Duaa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
U: Uşak
A: Adana
A: Adana

Duaa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
U: Ufuk
A: Ahmet
A: Ahmet

Duaa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
U: Uniform
A: Alfa
A: Alfa

Duaa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
U: Umman
A: Aydın
A: Aydın

Duaa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Duaa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Duaa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Duaa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Duaa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Dua Lipa
06.08.2018

? :d hellö gençler be the one.