İsim Arama

Doria İsminin Anlamı Nedir? Doria Ne Demek?

Doria ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Doria isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Doria isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Doria isminin anlamı nedir? Doria ne demek?

Doria isminin anlamı nedir?
  • Doria isminin cinsiyeti: Kız
  • Doria isminin kökeni: Yunanca
  • Doria isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Doria ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Doria ismindeki harf sayısı: 5
  • Doria isminin rengi: Pembe
  • Doria isminin nitelikeri: Agresif, Pozitif, Komik, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Doria

Doria isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Doria ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Doria isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Doria İsmiyle Uyumlu İsimler

Doria İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Doralia, Eleftheria, Dorianna, Dorkas, Doriena, Sotiria, Doralice, Zaria, Eluria, Kyria

Doria İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dorukkurt, Dorean, Doren, Tiria, Zarria, Dorukkut, Doruktepe, Dorak, Uria, Syria

Doria ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Doria İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Doria İsmi Konulabilir Mi?

Doria isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Doria isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Doria İsmi Caiz Mi?

Doria ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Doria isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Doria İsminin Özellikleri

Doria isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Doria İsminin Sayı Analizi

Doria isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
O: 18
R: 21
İ: 12
A: 1

Doria isminin numerolojik değeri: 57

Doria İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Doria İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertleri kederleri siler atarız
Olmaz olsun böyle ızdırap
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Artık bu gönül sadece senindir yar

Doria İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Doria isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Doria

Doria İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Doria isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Doria

Doria İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Doria isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Doria

Doria İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Doria ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Doria İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Doria ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Sırdaş, Maceracı, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Doria İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Doria ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, İçine Kapanık, Gaddar, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Doria isminin Notasyonları Nelerdir?

Doria isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
O: Ordu
R: Rize
İ: İzmir
A: Adana

Doria Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
O: Osman
R: Rasim
İ: İrfan
A: Ahmet

Doria isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
O: Oscar
R: Romeo
İ:
A: Alfa

Doria isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
O: Oruç
R: Reis
İ: İstif
A: Aydın

Doria İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Doria ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Doria ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Doria ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Doria İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.