İsim Arama

Dori İsminin Anlamı Nedir? Dori Ne Demek?

Dori ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dori isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dori isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dori isminin anlamı nedir? Dori ne demek?

Dori isminin anlamı nedir?
  • Dori isminin cinsiyeti: Kız
  • Dori isminin kökeni: Yunanca
  • Dori isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dori ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dori ismindeki harf sayısı: 4
  • Dori isminin rengi: Pembe
  • Dori isminin nitelikeri: Agresif, Pozitif, Komik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dori

Dori isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dori ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Dori isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dori İsmiyle Uyumlu İsimler

Dori İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dorena, Dorianna, Kori, Dorothea, Dorkas, Dorea, Dore, Dorşin, Dori, Dorcas

Dori İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dorukhan, Dorak, Dorukkurt, Doren, Dor, Dorukkan, Doru, Dorianne, Doruktepe, Doroteo

Dori ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dori İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dori İsmi Konulabilir Mi?

Dori isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dori isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dori İsmi Caiz Mi?

Dori ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dori isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dori İsminin Özellikleri

Dori isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Dori İsminin Sayı Analizi

Dori isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
O: 18
R: 21
İ: 12

Dori isminin numerolojik değeri: 56

Dori İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Dori İsmi İle Akrostiş Şiirler

Derdime dermanım sensin ey yar
Of çeker ağlarım giderim buradan
Rengarenk hayallerimiz vardı
İsimlerimiz hafızalara kazınsın

Dori İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dori isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dori

Dori İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dori isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dori

Dori İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dori isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dori

Dori İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Doris Lessing: 2007 Nobel Edebiyat Ödülü'nün sahibi olan İran doğumlu İngiliz yazar. Doris Lessing, 22 Ekim 1919'da İran'da doğdu. Gerçek adı Doris May Tayler olan yazarın annesi de babası da İngilizdi. İngilizlerin İran ile yakın ilişkiler içinde olduğu yıllarda babası Alfred Tayler, I. Dünya Savaşı gazisi olarak İran Kraliyet Bankası'nda çalışıyordu. Annesi Emily Maude Tayler ise hemşireydi. Doris Lessing, babasının İran Kraliyet Bankası'nda görevlendirilmesi ile İran, Kermanşah'a taşındığı sene doğdu. 1925...
  • Doris Hofer: Doris Hofer, 8 Aralık 1975 tarihinde İsviçre'de doğmuştur. Çocukluğunda severek aldığı bale dersleri ve üniversitenin spor tesislerinde yaptığı antrenmanlar sayesinde daima formda oldu. 19 yaşında iken Üniversitede okumak için Bern’den Zurih'e taşındı. Hayatını kazanabilmek için iş aramaya başladı ve telefonla pazarlamacılıktan restoranlarda servis yapmaya ve organizasyonlarda sunuculuklara kadar pek çok işte çalıştı. İsviçre'de iken 5 yıl gazetecilik yaptı.Doris Hofer, 2004 yılında bir Türk’e a...
Dori İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dori ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Sırdaş, Maceracı, Enerjik olmalarıdır.

Dori İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dori ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, İçine Kapanık, Gaddar, Kırılgan olmalarıdır.

Dori isminin Notasyonları Nelerdir?

Dori isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
O: Ordu
R: Rize
İ: İzmir

Dori Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
O: Osman
R: Rasim
İ: İrfan

Dori isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
O: Oscar
R: Romeo
İ:

Dori isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
O: Oruç
R: Reis
İ: İstif

Dori İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dori ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dori ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dori ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dori İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.