İsim Arama

Dorea İsminin Anlamı Nedir? Dorea Ne Demek?

Dorea ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dorea isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dorea isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dorea isminin anlamı nedir? Dorea ne demek?

Dorea isminin anlamı nedir?
  • Dorea isminin cinsiyeti: Kız
  • Dorea isminin kökeni: Yunanca
  • Dorea isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dorea ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dorea ismindeki harf sayısı: 5
  • Dorea isminin rengi: Pembe
  • Dorea isminin nitelikeri: Agresif, Pozitif, Komik, Çalışkan, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dorea

Dorea isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dorea ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Dorea isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dorea İsmiyle Uyumlu İsimler

Dorea İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Doralis, Dorcas, Dorea, Dorienne, Orea, Dorianna, Dorşin, Doriana, Doralice, Dorena

Dorea İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dorak, Doruk, Dor, Doruktekin, Dorean, Dorukkut, Dorianne, Dorukkurt, Doroteo, Doruktepe

Dorea ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dorea İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dorea İsmi Konulabilir Mi?

Dorea isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dorea isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dorea İsmi Caiz Mi?

Dorea ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dorea isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dorea İsminin Özellikleri

Dorea isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Dorea İsminin Sayı Analizi

Dorea isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
O: 18
R: 21
E: 6
A: 1

Dorea isminin numerolojik değeri: 51

Dorea İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Dorea İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertleri kederleri siler atarız
Olmaz olsun böyle ızdırap
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
En büyük sevdam sensin ey yarim
Artık bu gönül sadece senindir yar

Dorea İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dorea isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dorea

Dorea İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dorea isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dorea

Dorea İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dorea isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dorea

Dorea İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dorea ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dorea İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dorea ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Sırdaş, Maceracı, Duygusal, Girişken olmalarıdır.

Dorea İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dorea ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, İçine Kapanık, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Agresif olmalarıdır.

Dorea isminin Notasyonları Nelerdir?

Dorea isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
O: Ordu
R: Rize
E: Edirne
A: Adana

Dorea Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
O: Osman
R: Rasim
E: Ekrem
A: Ahmet

Dorea isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
O: Oscar
R: Romeo
E: Echo
A: Alfa

Dorea isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
O: Oruç
R: Reis
E: Engin
A: Aydın

Dorea İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dorea ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dorea ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dorea ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dorea İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.