İsim Arama

Dorcas İsminin Anlamı Nedir? Dorcas Ne Demek?

Dorcas ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dorcas isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dorcas isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dorcas isminin anlamı nedir? Dorcas ne demek?

Dorcas isminin anlamı nedir?
  • Dorcas isminin cinsiyeti: Kız
  • Dorcas isminin kökeni: Yunanca
  • Dorcas isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dorcas ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dorcas ismindeki harf sayısı: 6
  • Dorcas isminin rengi: Pembe
  • Dorcas isminin nitelikeri: Agresif, Pozitif, Komik, Huysuz, İnatçı, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dorcas

Dorcas isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dorcas ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Dorcas isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dorcas İsmiyle Uyumlu İsimler

Dorcas İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dorienne, Dorşin, Dorothea, Doralia, Dorea, Dorcas, Doralis, Doriana, Dorianna, Dori

Dorcas İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dor, Doruktekin, Dorianne, Dorukkut, Doren, Doru, Doruk, Dorukhan, Doroteo, Doruktepe

Dorcas ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dorcas İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dorcas İsmi Konulabilir Mi?

Dorcas isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dorcas isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dorcas İsmi Caiz Mi?

Dorcas ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dorcas isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dorcas İsminin Özellikleri

Dorcas isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Dorcas İsminin Sayı Analizi

Dorcas isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
O: 18
R: 21
C: 3
A: 1
S: 22

Dorcas isminin numerolojik değeri: 70

Dorcas İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Dorcas İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertleri kederleri siler atarız
Olmaz olsun böyle ızdırap
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Canıma can kat, canından ama
Artık bu gönül sadece senindir yar
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni

Dorcas İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dorcas isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dorcas

Dorcas İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dorcas isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dorcas

Dorcas İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dorcas isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dorcas

Dorcas İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dorcas ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dorcas İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dorcas ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Sırdaş, Maceracı, Soğukkanlı, Girişken, Espirili olmalarıdır.

Dorcas İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dorcas ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, İçine Kapanık, Gaddar, Tembel, Agresif, Baskıcı olmalarıdır.

Dorcas isminin Notasyonları Nelerdir?

Dorcas isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
O: Ordu
R: Rize
C: Ceyhan
A: Adana
S: Sinop

Dorcas Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
O: Osman
R: Rasim
C: Cemal
A: Ahmet
S: Serhat

Dorcas isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
O: Oscar
R: Romeo
C: Charlie
A: Alfa
S: Sierra

Dorcas isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
O: Oruç
R: Reis
C: Cemal
A: Aydın
S: Seydi

Dorcas İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dorcas ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dorcas ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dorcas ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dorcas İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.