İsim Arama

Derman İsminin Anlamı

Derman isminin anlamı nedir? Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Derman isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Derman isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Derman isminin anlamı nedir? Derman ne demek?

  • Derman isminin cinsiyeti: Erkek
  • Derman isminin kökeni: Farsça
  • Derman isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Derman ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Derman ismindeki harf sayısı: 6
  • Derman isminin rengi: Mavi
  • Derman isminin nitelikeri: Agresif, Çalışkan, Komik, Uyumlu, İnatçı, Misafirperver

Derman İsminin Anlamı Nedir? Derman Ne Demek?

Derman isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İsim Analizi Derman

Derman isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Derman ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Derman isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Derman İsmiyle Uyumlu İsimler

Derman İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Şaduman, Dersu, Hanüman, Derbe, Peyman, Deryanur, Mihman, Gökduman, Şuman, Esman

Derman İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dernas, Karaduman, Süleyman, Derbas, Çokman, Uluman, Osman, Abdelrahman, Derlen, Abdulrahman

Derman ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Derman İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Derman İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Derman ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Derman İsmi Konulabilir Mi?

Derman isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Derman isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Derman İsmi Caiz Mi?

Derman ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Derman isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Derman İsminin Diyanetteki Anlamı

Derman isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Derman isminin anlamı: Güç, kuvvet. İlaç.Çare.Takat.

Derman İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Derman ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Derman ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Derman ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Derman ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Derman İsminin Özellikleri

Derman isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Derman İsminin Sayı Analizi

Derman isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
E: 6
R: 21
M: 16
A: 1
N: 17

Derman isminin numerolojik değeri: 66

Derman İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Derman İsmi İle Akrostiş Şiirler

Derya gözlerinde boğulup gitsem
El ele mutluluğa koşacağız biz
Resmin mabedim olmuş din-i aşkta
Mutluluğu çok gördün istemedin seni sevmemi
Aradığım aşkı sende buldum ben
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime

Derman İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Derman isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Derman

Derman İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Derman isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Derman

Derman İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Derman isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Derman

Derman İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Derman isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Derman isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Derman isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Derman isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Derman isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Derman isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Derman İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Derman İskender Över: Küçük İskender mahlasıyla tanındı.Derman İskender Över, 28 Mayıs 1964 yılında istanbul'da doğmuştur. Küçük İskender mahlasıyla tanındı. Babasının adı Derviş Över’dir. Kabataş Erkek Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 5inci sınıftan ayrılarak İstanbul Üniversitesi sosyoloji bölümüne geçti. 3 yıl da burada eğitim gördükten sonra bitirmeden okulu bıraktı. Ağır basan sanat hayatı onu akademik ortamdan kopartarak edebiyat ve sinemaya sürükledi. 1980 yılından iti...
Derman İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Derman ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Duygusal, Maceracı, Zeki, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Derman İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Derman ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Derman isminin Notasyonları Nelerdir?

Derman isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
E: Edirne
R: Rize
M: Muş
A: Adana
N: Niğde

Derman Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
E: Ekrem
R: Rasim
M: Mehmet
A: Ahmet
N: Nizam

Derman isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
E: Echo
R: Romeo
M: Mike
A: Alfa
N: November

Derman isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
E: Engin
R: Reis
M: Merih
A: Aydın
N: Neptün

Derman İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Derman ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Derman ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Derman ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Derman İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Deniz Kılıç
03.01.2019

Güzel isim mi.

derman isminin numerolojisi, derman isminin enerjisi, derman isminin arapça yazlışı, derman isminin hikayesi, derman isminin burcu, derman isminin uğurlu sayısı, derman isminin ebced değeri, derman isminin rengi, derman isminin harf analizi