İsim Arama

Davud İsminin Anlamı Nedir? Davud Ne Demek?

Davud ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Davud isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Davud isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Davud isminin anlamı nedir? Davud ne demek?

Davud isminin anlamı nedir?
  • Davud isminin cinsiyeti: Erkek
  • Davud isminin kökeni: Arapça
  • Davud isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Davud ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Davud ismindeki harf sayısı: 5
  • Davud isminin rengi: Mavi
  • Davud isminin nitelikeri: Agresif, İnatçı, Dinibütün, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Davud

Davud isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Davud ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.

Davud isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Davud İsmiyle Uyumlu İsimler

Davud İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Davinah, Dava, Davite

Davud İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Davey, David, Davin, Daver, Davud, Davidek, Davi, Davran, Davut

Davud ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Davud İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Davud İsmi Konulabilir Mi?

Davud isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Davud isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Davud İsmi Caiz Mi?

Davud ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Davud isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Davud İsminin Özellikleri

Davud isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Davud İsminin Sayı Analizi

Davud isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
A: 1
V: 27
U: 25
D: 5

Davud isminin numerolojik değeri: 63

Davud İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Davud İsmi İle Akrostiş Şiirler

Derdime dermanım sensin ey yar
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Varlığın hep bana umut ve huzur verdi
Uyuz olursun sen bana her etapta
Derdime dermanım sensin ey yar

Davud İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Davud isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Davud

Davud İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Davud isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Davud

Davud İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Davud isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Davud

Davud İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Davud ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Davud İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Davud ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Girişken, Sportmen, Misafirperver olmalarıdır.

Davud İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Davud ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Agresif, Umursamaz, Aceleci olmalarıdır.

Davud isminin Notasyonları Nelerdir?

Davud isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
A: Adana
V: Van
U: Uşak
D: Denizli

Davud Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
A: Ahmet
V: Vehbi
U: Ufuk
D: Davut

Davud isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
A: Alfa
V: Victor
U: Uniform
D: Delta

Davud isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
A: Aydın
V: Vatan
U: Umman
D: Deniz

Davud İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Davud ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Davud ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Davud ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Davud İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.