İsim Arama

Davud İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Davud isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Davud isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Davud isminin anlamı nedir? Davud ne demek?

  • Davud isminin cinsiyeti: Erkek
  • Davud isminin kökeni: Arapça
  • Davud isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Davud ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Davud ismindeki harf sayısı: 5
  • Davud isminin rengi: Mavi
  • Davud isminin nitelikeri: Agresif, İnatçı, Dinibütün, Modern

Davud İsminin Anlamı Nedir? Davud Ne Demek?

Davud isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Davud İsminin Analizi

Davud isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Davud ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Davud İsminin Harf ve Sayı Analizi

Davud isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Davud İsmiyle Uyumlu İsimler

Davud İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dava, Davinah, Davite

Davud İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Davey, David, Davud, Davin, Davidek, Davran, Davi, Daver, Davut

Davud ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Davud İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Davud İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Davud ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Davud İsmi Konulabilir Mi?

Davud isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Davud isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Davud İsmi Caiz Mi?

Davud ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Davud isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Davud İsminin Diyanetteki Anlamı

Davud isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Davud isminin anlamı: Er. Kendisine kitap olarak Zebur’un gönderildiği büyük peygamberlerden biri. Kur’an-ı Kerim’de 16 yerde ismi geçer. - Türk dil kuralına göre d/t olarak kullanılır.

Davud İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Davud ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Davud ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Davud ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Davud ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Davud İsminin Özellikleri

Davud isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Davud İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Davud İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dilara Ö.
Aşk dolu yarınlar yakındır yarim
Varlığıyla bana umut verensin
Umutlandırdın..
Dilara Ö.

Davud İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Davud isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Davud

Davud İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Davud isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Davud

Davud İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Davud isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Davud

Davud İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Davud isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Davud isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Davud isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Davud isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Davud isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Davud isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Davud İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Davud ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Davud İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Davud ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Girişken, Sportmen, Misafirperver olmalarıdır.

Davud İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Davud ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Agresif, Umursamaz, Aceleci olmalarıdır.

Davud isminin Notasyonları Nelerdir?

Davud isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
A: Adana
V: Van
U: Uşak
D: Denizli

Davud Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
A: Ahmet
V: Vehbi
U: Ufuk
D: Davut

Davud isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
A: Alfa
V: Victor
U: Uniform
D: Delta

Davud isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
A: Aydın
V: Vatan
U: Umman
D: Deniz

Davud İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Davud ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Davud ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Davud ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Davud İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

davud isminin numerolojisi, davud isminin enerjisi, davud isminin arapça yazlışı, davud isminin hikayesi, davud isminin burcu, davud isminin uğurlu sayısı, davud isminin ebced değeri, davud isminin rengi, davud isminin harf analizi