İsim Arama

Damen İsminin Anlamı Nedir? Damen Ne Demek?

Damen ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Damen isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Damen isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Damen isminin anlamı nedir? Damen ne demek?

Damen isminin anlamı nedir?
  • Damen isminin cinsiyeti: Erkek
  • Damen isminin kökeni: Yunanca
  • Damen isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Damen ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Damen ismindeki harf sayısı: 5
  • Damen isminin rengi: Mavi
  • Damen isminin nitelikeri: Agresif, İnatçı, Uyumlu, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Damen

Damen isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Damen ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Damen isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Damen İsmiyle Uyumlu İsimler

Damen İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Damaris, Semen, Damalis, Belmen, Karmen, Çimen, Gülçimen, Damali, Damla

Damen İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Türemen, Tecimen, Tüzemen, Tüzmen, Damir, Ehlimen, Erkmen, Yemen, Ülmen, Berkmen

Damen ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Damen İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Damen İsmi Konulabilir Mi?

Damen isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Damen isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Damen İsmi Caiz Mi?

Damen ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Damen isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Damen İsminin Özellikleri

Damen isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Damen İsminin Sayı Analizi

Damen isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
A: 1
M: 16
E: 6
N: 17

Damen isminin numerolojik değeri: 45

Damen İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Damen İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertlerin kederlerin son bulacak yar
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal

Damen İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Damen isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Damen

Damen İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Damen isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Damen

Damen İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Damen isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Damen

Damen İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Damen ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Damen İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Damen ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Girişken, Zeki, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Damen İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Damen ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Damen isminin Notasyonları Nelerdir?

Damen isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
A: Adana
M: Muş
E: Edirne
N: Niğde

Damen Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
A: Ahmet
M: Mehmet
E: Ekrem
N: Nizam

Damen isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
A: Alfa
M: Mike
E: Echo
N: November

Damen isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
A: Aydın
M: Merih
E: Engin
N: Neptün

Damen İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Damen ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Damen ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Damen ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Damen İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.