İsim Arama

Cronus İsminin Anlamı Nedir? Cronus Ne Demek?

Cronus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cronus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cronus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cronus isminin anlamı nedir? Cronus ne demek?

Cronus isminin anlamı nedir?
  • Cronus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Cronus isminin kökeni: Yunanca
  • Cronus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cronus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cronus ismindeki harf sayısı: 6
  • Cronus isminin rengi: Mavi
  • Cronus isminin nitelikeri: Huysuz, Komik, Pozitif, Misafirperver, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cronus

Cronus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cronus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Cronus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cronus İsmiyle Uyumlu İsimler

Cronus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Venus, Okyanus

Cronus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Stefanus, Silouanus, Theociymenus, Uranus, Delphinus, Yunus, Avernus, Cronus

Cronus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cronus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cronus İsmi Konulabilir Mi?

Cronus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cronus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cronus İsmi Caiz Mi?

Cronus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cronus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cronus İsminin Özellikleri

Cronus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Cronus İsminin Sayı Analizi

Cronus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
R: 21
O: 18
N: 17
U: 25
S: 22

Cronus isminin numerolojik değeri: 106

Cronus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Cronus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canımdan can gider sen yoksan eğer
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
Onur Ayva
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Sen gidersen ben biterim.

Cronus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cronus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cronus

Cronus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cronus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cronus

Cronus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cronus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cronus

Cronus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cronus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cronus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cronus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Maceracı, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Cronus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cronus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Gaddar, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Cronus isminin Notasyonları Nelerdir?

Cronus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
R: Rize
O: Ordu
N: Niğde
U: Uşak
S: Sinop

Cronus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
R: Rasim
O: Osman
N: Nizam
U: Ufuk
S: Serhat

Cronus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
R: Romeo
O: Oscar
N: November
U: Uniform
S: Sierra

Cronus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
R: Reis
O: Oruç
N: Neptün
U: Umman
S: Seydi

Cronus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cronus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cronus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cronus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cronus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.