İsim Arama

Cihangir İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Cihangir isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Cihangir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cihangir isminin anlamı nedir? Cihangir ne demek?

  • Cihangir isminin cinsiyeti: Erkek
  • Cihangir isminin kökeni: Farsça
  • Cihangir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cihangir ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Cihangir ismindeki harf sayısı: 8
  • Cihangir isminin rengi: Mavi
  • Cihangir isminin nitelikeri: Huysuz, Yaramaz, Tez Canlı, İnatçı, Misafirperver, Tembel, Komik

Cihangir İsminin Anlamı Nedir? Cihangir Ne Demek?

Cihangir isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Cihangir İsminin Analizi

Cihangir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cihangir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Cihangir İsminin Harf ve Sayı Analizi

Cihangir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cihangir İsmiyle Uyumlu İsimler

Cihangir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Cihanfer, Cihangül, Cihanbanu

Cihangir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cihani, Cihandide, Cihandar, Cihat, Cihaner, Cihanşah, Gözegir, Tengir, Cihanmert, Cihad

Cihangir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cihangir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cihangir İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Cihangir ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Cihangir İsmi Konulabilir Mi?

Cihangir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cihangir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cihangir İsmi Caiz Mi?

Cihangir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cihangir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cihangir İsminin Diyanetteki Anlamı

Cihangir isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Cihangir isminin anlamı: Cihanı ele geçiren. Dünyaya egemen olan, dünyayı zapt eden kimse.

Cihangir İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Cihangir ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Cihangir ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Cihangir ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Cihangir ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Cihangir İsminin Özellikleri

Cihangir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Cihangir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Cihangir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cam kırıkları gibiydi yüreğim benim
İnan ki çok seviyor bu yürek seni
Hasret çektim özledim bekledim seni
Aşkım sen oldun umudum özlemim oldun
Ne olur bu yüreğin sonsuz aşkı ol
Gözlerin aklımdan hiç bir an gitmez
İnan ki çok seviyor bu yürek seni
Rengarenk bir hayat yaşamam için

Cihangir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cihangir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cihangir

Cihangir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cihangir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cihangir

Cihangir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cihangir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cihangir

Cihangir İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Cihangir isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Cihangir isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Cihangir isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Cihangir isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Cihangir isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Cihangir isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Cihangir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cihangir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cihangir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cihangir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Enerjik, Sakin, Girişken, Sağduyu Sahibi, Hırslı, Maceracı olmalarıdır.

Cihangir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cihangir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Kırılgan, Panik, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sır Saklayamayan, Gaddar olmalarıdır.

Cihangir isminin Notasyonları Nelerdir?

Cihangir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
İ: İzmir
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde
G: Giresin
İ: İzmir
R: Rize

Cihangir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
İ: İrfan
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam
G: Galip
İ: İrfan
R: Rasim

Cihangir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
İ:
H: Hotel
A: Alfa
N: November
G: Golf
İ:
R: Romeo

Cihangir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
İ: İstif
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün
G: Gabya
İ: İstif
R: Reis

Cihangir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cihangir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cihangir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cihangir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cihangir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

cihangir isminin numerolojisi, cihangir isminin enerjisi, cihangir isminin arapça yazlışı, cihangir isminin hikayesi, cihangir isminin burcu, cihangir isminin uğurlu sayısı, cihangir isminin ebced değeri, cihangir isminin rengi, cihangir isminin harf analizi