İsim Arama

Cevher İsminin Anlamı Nedir? Cevher Ne Demek?

Cevher ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cevher isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cevher isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cevher isminin anlamı nedir? Cevher ne demek?

Cevher isminin anlamı nedir?
  • Cevher isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Cevher isminin kökeni: Arapça
  • Cevher isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cevher ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cevher ismindeki harf sayısı: 6
  • Cevher isminin rengi: Pembe/Mavi
  • Cevher isminin nitelikeri: Huysuz, Çalışkan, Dinibütün, Tez Canlı, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cevher

Cevher isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cevher ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Cevher isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cevher İsmiyle Uyumlu İsimler

Cevher İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Echer, Mücevher, Kirjath-Sepher, Ether, Cevale, Jasher, Müzehher, Gevher, Seher, Cevza

Cevher İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ebher, Cevat, Yether, Azher, Cevad, Acher, Jesher, Cevdet, Becher, Cevheri

Cevher ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cevher İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cevher İsmi Konulabilir Mi?

Cevher isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cevher isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cevher İsmi Caiz Mi?

Cevher ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cevher isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cevher İsminin Özellikleri

Cevher isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Cevher İsminin Sayı Analizi

Cevher isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
E: 6
V: 27
H: 10
E: 6
R: 21

Cevher isminin numerolojik değeri: 73

Cevher İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Cevher İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cezamı yoksa ödülmü ıssız geceler bana
En büyük sevdam sensin ey yarim
Varlığın hep bana umut ve huzur verdi
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
En büyük sevdam sensin ey yarim
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere

Cevher İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cevher isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cevher

Cevher İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cevher isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cevher

Cevher İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cevher isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cevher

Cevher İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Cevher Özden: Banker Kastelli diye tanınırdı.Cevher Özden, 1933 yılında Trabzon, Sürmene ilçesi Kastel köyünde doğmuştur. Tam adı Abidin Cevher Özden’dir. 1949 yılında Öztürk Serengil ile birlikte 16 yaşında iken istanbul'a geldi. İstanbul’da büyüdü. İş dünyasına banker olarak 1961 yılınf bonolarıydı. O dönemde memurlara maaşlarının bir kısmı bono olarak veriliyordu. Ancak vatandaşlara bono değil para lazımdı. Bonoların hamiline yazılı olması Kastelli'ye yaradı. Memurdan bonoları değerinin altına paraya çevir...
Cevher İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cevher ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Duygusal, Sportmen, Sakin, Maceracı olmalarıdır.

Cevher İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cevher ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Gereksiz İnatçı, Umursamaz, Panik, Gaddar olmalarıdır.

Cevher isminin Notasyonları Nelerdir?

Cevher isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
E: Edirne
V: Van
H: Hatay
E: Edirne
R: Rize

Cevher Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
E: Ekrem
V: Vehbi
H: Hasan
E: Ekrem
R: Rasim

Cevher isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
E: Echo
V: Victor
H: Hotel
E: Echo
R: Romeo

Cevher isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
E: Engin
V: Vatan
H: Halat
E: Engin
R: Reis

Cevher İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cevher ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cevher ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cevher ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cevher İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.