İsim Arama

Cennet İsminin Anlamı Nedir? Cennet Ne Demek?

Cennet ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cennet isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cennet isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cennet isminin anlamı nedir? Cennet ne demek?

Cennet isminin anlamı nedir?
  • Cennet isminin cinsiyeti: Kız
  • Cennet isminin kökeni: Arapça
  • Cennet isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cennet ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Cennet ismindeki harf sayısı: 6
  • Cennet isminin rengi: Pembe
  • Cennet isminin nitelikeri: Huysuz, Çalışkan, Misafirperver, Romantik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cennet

Cennet isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cennet ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.

Cennet isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cennet İsmiyle Uyumlu İsimler

Cennet İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ziynet, Fetanet, Zinet, Aycennet, Cennet, Minnet

Cennet İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cenger, Cenker, Yönet, Cenan, Cenani, Cengiz, Cenap, Cengizhan, Cengaver, Cenk

Cennet ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cennet İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cennet İsmi Konulabilir Mi?

Cennet isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cennet isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cennet İsmi Caiz Mi?

Cennet ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cennet isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cennet İsminin Özellikleri

Cennet isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Cennet İsminin Sayı Analizi

Cennet isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
E: 6
N: 17
N: 17
E: 6
T: 24

Cennet isminin numerolojik değeri: 73

Cennet İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Cennet İsmi İle Akrostiş Şiirler

Camlar buğulandı ismini yazdım
Ey Sevgili senin sevgin işlemiş yüreğime.
Ne olur gel ve artık güldür yüzümü
Ne olur gel ve artık güldür yüzümü
Ey Sevgili senin sevgin işlemiş yüreğime.
Tut ellerimi, unuttur bana bizden başka her şeyi

Cennet İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cennet isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cennet

Cennet İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cennet isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cennet

Cennet İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cennet isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cennet

Cennet İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cennet ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cennet İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cennet ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Canayakın olmalarıdır.

Cennet İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cennet ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz olmalarıdır.

Cennet isminin Notasyonları Nelerdir?

Cennet isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
E: Edirne
N: Niğde
N: Niğde
E: Edirne
T: Tokat

Cennet Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
E: Ekrem
N: Nizam
N: Nizam
E: Ekrem
T: Temel

Cennet isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
E: Echo
N: November
N: November
E: Echo
T: Tanfo

Cennet isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
E: Engin
N: Neptün
N: Neptün
E: Engin
T: Turgut

Cennet İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cennet ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cennet ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cennet ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cennet İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Cennet Akca
28.07.2015

Guzel ismi.