İsim Arama

Celene İsminin Anlamı Nedir? Celene Ne Demek?

Celene ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Celene isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Celene isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Celene isminin anlamı nedir? Celene ne demek?

Celene isminin anlamı nedir?
  • Celene isminin cinsiyeti: Kız
  • Celene isminin kökeni: Yunanca
  • Celene isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Celene ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Celene ismindeki harf sayısı: 6
  • Celene isminin rengi: Pembe
  • Celene isminin nitelikeri: Huysuz, Çalışkan, Gösterişli, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Celene

Celene isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Celene ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Celene isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Celene İsmiyle Uyumlu İsimler

Celene İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Selene, Celena, Celandia, Alcmene, Celile, Eirene, Korene, Ismene, Angelene, Hasene

Celene İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Celilay, Celâyir, Abilene, Celal, Celali, Celadet, Mene, Celil, Celalettin, Celasun

Celene ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Celene İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Celene İsmi Konulabilir Mi?

Celene isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Celene isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Celene İsmi Caiz Mi?

Celene ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Celene isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Celene İsminin Özellikleri

Celene isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Celene İsminin Sayı Analizi

Celene isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
E: 6
L: 15
E: 6
N: 17
E: 6

Celene isminin numerolojik değeri: 53

Celene İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Celene İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canıma can kat, canından ama
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Leyla mecnun kıskandı bizi
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Ne olur bırakma beni
Elim ayağım tutuldu seni görünce

Celene İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Celene isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Celene

Celene İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Celene isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Celene

Celene İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Celene isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Celene

Celene İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Celene ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Celene İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Celene ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Duygusal, Yetenekli, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Celene İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Celene ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Gereksiz İnatçı, Obur, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Celene isminin Notasyonları Nelerdir?

Celene isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
E: Edirne
L: Lüleburgaz
E: Edirne
N: Niğde
E: Edirne

Celene Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
E: Ekrem
L: Lokum
E: Ekrem
N: Nizam
E: Ekrem

Celene isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
E: Echo
L: Lima
E: Echo
N: November
E: Echo

Celene isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
E: Engin
L: Levent
E: Engin
N: Neptün
E: Engin

Celene İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Celene ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Celene ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Celene ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Celene İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.