İsim Arama

Celena İsminin Anlamı Nedir? Celena Ne Demek?

Celena ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Celena isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Celena isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Celena isminin anlamı nedir? Celena ne demek?

Celena isminin anlamı nedir?
  • Celena isminin cinsiyeti: Kız
  • Celena isminin kökeni: Yunanca
  • Celena isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Celena ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Celena ismindeki harf sayısı: 6
  • Celena isminin rengi: Pembe
  • Celena isminin nitelikeri: Huysuz, Çalışkan, Gösterişli, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Celena

Celena isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Celena ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Celena isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Celena İsmiyle Uyumlu İsimler

Celena İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Celene, Azucena, Magdalena, Zweena, Asena, Yardena, Ximena, Celena, Jardena, Ismena

Celena İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Celadet, Celal, Celali, Celil, Celilay, Celasun, Celâyir, Celalettin

Celena ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Celena İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Celena İsmi Konulabilir Mi?

Celena isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Celena isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Celena İsmi Caiz Mi?

Celena ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Celena isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Celena İsminin Özellikleri

Celena isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Celena İsminin Sayı Analizi

Celena isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
E: 6
L: 15
E: 6
N: 17
A: 1

Celena isminin numerolojik değeri: 48

Celena İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Celena İsmi İle Akrostiş Şiirler

Camlar buğulandı ismini yazdım
En güzel yıllarım hasretle geçti
Lütfunla birim, diriyim, yeniyim, ben zevkle yaşıyorum kaderimi
En güzel yıllarım hasretle geçti
Ne olur dönsün diye dua ediyorum ben
Artık seninim ve seninleyim

Celena İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Celena isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Celena

Celena İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Celena isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Celena

Celena İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Celena isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Celena

Celena İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Celena ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Celena İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Celena ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Duygusal, Yetenekli, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Celena İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Celena ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Gereksiz İnatçı, Obur, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Celena isminin Notasyonları Nelerdir?

Celena isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
E: Edirne
L: Lüleburgaz
E: Edirne
N: Niğde
A: Adana

Celena Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
E: Ekrem
L: Lokum
E: Ekrem
N: Nizam
A: Ahmet

Celena isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
E: Echo
L: Lima
E: Echo
N: November
A: Alfa

Celena isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
E: Engin
L: Levent
E: Engin
N: Neptün
A: Aydın

Celena İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Celena ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Celena ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Celena ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Celena İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.