İsim Arama

Calligenia İsminin Anlamı Nedir? Calligenia Ne Demek?

Calligenia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Calligenia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Calligenia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Calligenia isminin anlamı nedir? Calligenia ne demek?

Calligenia isminin anlamı nedir?
  • Calligenia isminin cinsiyeti: Kız
  • Calligenia isminin kökeni: Yunanca
  • Calligenia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Calligenia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Calligenia ismindeki harf sayısı: 10
  • Calligenia isminin rengi: Pembe
  • Calligenia isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Tembel, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Calligenia

Calligenia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Calligenia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Calligenia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Calligenia İsmiyle Uyumlu İsimler

Calligenia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jessenia, Callia, Stephania, Cala, Callista, Neomenia, Nathania, Vania, Caleb-Ephratah, Calixte

Calligenia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Calogero, Calix, Calixto, Calp, Callias, Azania, Calut, Caleb, Calidan

Calligenia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Calligenia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Calligenia İsmi Konulabilir Mi?

Calligenia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Calligenia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Calligenia İsmi Caiz Mi?

Calligenia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Calligenia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Calligenia İsminin Özellikleri

Calligenia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Calligenia İsminin Sayı Analizi

Calligenia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
L: 15
L: 15
İ: 12
G: 8
E: 6
N: 17
İ: 12
A: 1

Calligenia isminin numerolojik değeri: 90

Calligenia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Calligenia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Camlar buğulandı ismini yazdım
Artık seninim ve seninleyim
Lütfunla birim, diriyim, yeniyim, ben zevkle yaşıyorum kaderimi
Lütfunla birim, diriyim, yeniyim, ben zevkle yaşıyorum kaderimi
İnciler diziyorum gergefine
Gücüm kalmaz özlerim seni
En güzel yıllarım hasretle geçti
Ne olur dönsün diye dua ediyorum ben
İnciler diziyorum gergefine
Artık seninim ve seninleyim

Calligenia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Calligenia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Calligenia

Calligenia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Calligenia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Calligenia

Calligenia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Calligenia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Calligenia

Calligenia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Calligenia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Calligenia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Calligenia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Hırslı, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Calligenia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Calligenia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Obur, Kırılgan, Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Calligenia isminin Notasyonları Nelerdir?

Calligenia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
G: Giresin
E: Edirne
N: Niğde
İ: İzmir
A: Adana

Calligenia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
L: Lokum
L: Lokum
İ: İrfan
G: Galip
E: Ekrem
N: Nizam
İ: İrfan
A: Ahmet

Calligenia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
L: Lima
L: Lima
İ:
G: Golf
E: Echo
N: November
İ:
A: Alfa

Calligenia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
L: Levent
L: Levent
İ: İstif
G: Gabya
E: Engin
N: Neptün
İ: İstif
A: Aydın

Calligenia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Calligenia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Calligenia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Calligenia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Calligenia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.