İsim Arama

Buse İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Buse isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Buse isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Buse isminin anlamı nedir? Buse ne demek?

  • Buse isminin cinsiyeti: Kız
  • Buse isminin kökeni: Farsça
  • Buse isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Buse ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Buse ismindeki harf sayısı: 4
  • Buse isminin rengi: Pembe
  • Buse isminin nitelikeri: Sevimli, Modern, Dürüst, Çalışkan

Buse İsminin Anlamı Nedir? Buse Ne Demek?

Buse isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Buse İsminin Analizi

Buse isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Buse ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Buse İsminin Harf ve Sayı Analizi

Buse isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Buse İsmiyle Uyumlu İsimler

Buse İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Busem, Buse, Chruse, Mebuse, Busana, Busena

Buse İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Buse ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Buse İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Buse İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Buse ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Buse İsmi Konulabilir Mi?

Buse isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Buse isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Buse İsmi Caiz Mi?

Buse ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Buse isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Buse İsminin Diyanetteki Anlamı

Buse isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Buse isminin anlamı: Gülücük, tebessüm , öpücük

Buse İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Buse ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Buse ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Buse ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Buse ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Buse İsminin Özellikleri

Buse isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Buse İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Buse İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bana doğruları sen öğrettin
Umutlandırdın..
S ensiz olmuyor hiç bir anım
Elimden tut artık gitme burda kal

Buse İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Buse isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Buse

Buse İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Buse isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Buse

Buse İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Buse isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Buse

Buse İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Buse isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Buse isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Buse isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Buse isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Buse isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Buse isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Buse İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Buse İskenderoğlu: Miss Turkey 2016 birincisidir.Buse İskenderoğlu, 1997 yılında Yalova’da doğmuştur. Henüz 2 yaşında 1999 depremine yakalandı, evleri yıkıldığı için Bursa’ya taşındılar. Anne ve babası o küçükken ayrıldı. Annesi ikinci bir evlilik yaptı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Reklamcılık bölümünde okumaktadır. Modellik yapan Buse İskenderoğlu, bazı dösterdi.1.81 cm boyunda olan Buse İskenderoğlu, 2016 yılında Antalya Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Merkezindeki 5 yıldızlı bir otelde ger...
  • Buse Terim: Buse Terim, 21 Ağustos 1990 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Annesi Fulya Terim, babası Teknik Direktör Fatih Terim’dir. Merve adında ablası vardır. Okuduğu Yüzyıl Işıl Koleji’nden 2007 yılında mezun oldu. 2011 yılında da New York Fashion Institute of Technology’de Moda Pazarlama ve Yöneticiliği bölümünü bitirdi. Burberry, Dolce&Gabana, Elle Dergisi ve Ralph Lauren gibi markalarda staj yaptı. Mezuniyetinin ardından çok sevdiği New York’u terk ederek İstanbul’a döndü. Hobi olarak öğrencilik yılla...
  • Buse Doğanay: Buse Doğanay, 1994 yılında doğmuştur. Bursa Uludağ Üniversitesi'nde Ekonomi bölümünde okumaktadır. 1.64 boyunda ve 54aynı zamanda Erberk Ajans’ kayıtlı modellik yapmaktadır.2014 yılında “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programına katıldı.Sunuculuğunu Öykü Serter'in üstlendiği, jüri üyeliğini Nur Yerlitaş, Kemal Doğulu, İvana Sert ve Uğurkan Erez’in yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışmada Ayşenur Balcı, Aycan Nurcan Şencan, Ayşegül Melisa Doğan,Esra Özüver, Ezgi Baylar, Gizem Güler, Gizem Kayaalp, Mel...
Buse İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Buse ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Misafirperver, Espirili, Duygusal olmalarıdır.

Buse İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Buse ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Aceleci, Baskıcı, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Buse isminin Notasyonları Nelerdir?

Buse isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
U: Uşak
S: Sinop
E: Edirne

Buse Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
U: Ufuk
S: Serhat
E: Ekrem

Buse isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
U: Uniform
S: Sierra
E: Echo

Buse isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
U: Umman
S: Seydi
E: Engin

Buse İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Buse ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Buse ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Buse ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Buse İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 5 yorum yapılmıştır.

Buse Çamyar
24.05.2019

Ya iyiki adımı buse koydularr.

Buse Çamyar
18.04.2019

Gülücük,tebessüm,öpücük.

Buse Çamyar
18.04.2019

Adım buse ve çoook mutluyum.

Buse Ballıkan
15.04.2018

Evet öyle.

Buse Can
11.10.2015

Bence bu isim süper bazıları iğrenç diyebilir ama kıskandıkları için konuşmasınlar bence buse ismi kulağa çokk hoş geliyor popüler ve aynı zamanda biricik kardeşimin ismide buse ismini taşıyan kişiler çokk şanslı.

buse isminin numerolojisi, buse isminin enerjisi, buse isminin arapça yazlışı, buse isminin hikayesi, buse isminin burcu, buse isminin uğurlu sayısı, buse isminin ebced değeri, buse isminin rengi, buse isminin harf analizi