İsim Arama

Burak İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Burak isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Burak isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Burak isminin anlamı nedir? Burak ne demek?

 • Burak isminin cinsiyeti: Erkek
 • Burak isminin kökeni: Arapça
 • Burak isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Burak ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Burak ismindeki harf sayısı: 5
 • Burak isminin rengi: Mavi
 • Burak isminin nitelikeri: Sevimli, Modern, Komik, İnatçı, Hayalperest

Burak İsminin Anlamı Nedir? Burak Ne Demek?

Burak isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Burak İsminin Analizi

Burak isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Burak ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Burak İsminin Harf ve Sayı Analizi

Burak isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Burak İsmiyle Uyumlu İsimler

Burak İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Burçe, Yaprak, Burma, Irak, Burla, Berrak, Toprak, Burçak, Pıtrak, Burçin

Burak İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Burç, Barak, Burhan, Burukbay, Akburak, Burçhan, Bayrak, Sayrak, Burkay, Yaldırak

Burak ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Burak İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Burak İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Burak ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Burak İsmi Konulabilir Mi?

Burak isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Burak isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Burak İsmi Caiz Mi?

Burak ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Burak isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Burak İsminin Diyanetteki Anlamı

Burak isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Burak isminin anlamı: Hz. Muhammed’in Miraç’ta bindiği efsanevi ata verilen isim.

Burak İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Burak ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Burak ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Burak ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Burak ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Burak İsminin Özellikleri

Burak isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Burak İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Burak İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bazen tek başınasındır kalabalıkta
Uzaklardan baktım inan hep mutluluğa
Rengarenk bir hayat yaşamam için
Aşkım sen oldun umudum özlemim oldun
Karanlığım seninle bir son bulacak

Burak İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Burak isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Burak

Burak İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Burak isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Burak

Burak İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Burak isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Burak

Burak İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Burak isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Burak isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Burak isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Burak isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Burak isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Burak isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Burak İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Burak Deniz: Burak Deniz, 20 Ekim 1989 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Anne baba O küçükken ayrılmışlar. Üniversitede sanat tarihi okudu. Burak Deniz, 2011 yılında yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı “Kolej Günlüğü” adlı dizide Onur karakterini canlandırırken, Özge Çelik ve Furkan Andıç ile birlikte oynadı.2012 yılında “Sultan” dizisindeTarık karakterini canlandırırken, Nurgül Yeşilçay, Şahin Irmak, Nur Sürer, Settar Tanrıöğen ile oynadı.2013 - 2014 yılları arasında “Kaçak” dizisinde Burak Topçuoğlu karak...
 • Burak Tozkoparan: 2015 yılında Hesapta Aşk filminde oynadı.Burak Tozkoparan, 14 Kasım, 1992 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Anne babası aslen Rizelidir. Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesinde okudu. Okan Üniversitesi'nde % 100 Burslu olarak Sinema ve Televizyon Bölümünde devam etmektedir. Burak Tozkoparan, 2011 yılında Vodafone 14. Liseler Arası Müzik Yarışmasında Enstrüman dalında Bateri ile birinci olmuştur.Müzik kariyerinde pek çok grupla birlikte çalıştı. Bir dönem "Olcayto Ahmet Tuğsuz’un eşliğinde kurulan ...
 • Burak Hakkı: Burak Hakkı, 23 Mayıs 1972 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Yalova'lı annesi Gülsüm Hakkı Engin ile Gümülcine’li babası Cihat Hakkı’nın iki çocuğundan biridir. Senem Hakkı Karabulut adında ablası vardır. Erenköy İlkokulunu bitirdikten sonra Fenerbahçe Lisesinin ortaokulundan mezun oldu. 1986-1990 yılları arasında İstanbul Kadıköy’deki Semiha Şakir Özel Deneme Lisesi matematik sınıfı okudu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü'nden 11 Ekim 1995 tarihinde mezun oldu. Lise Yıll...
 • Burak Erdoğan: T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük oğludur. Armatörlük yapmaktadır. Ahmet Burak Erdoğan, 4 Temmuz 1979 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Annesi Emine Erdoğan, babası T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bilal Erdoğan (d.1980), Sümeyye Erdoğan (d.1985), Esra Erdoğan (d.1981) adlarında kardeşleri vardır. Kaptanpaşa İlkokulu'nda okudu. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinden mezun oldu.Bilgi Üniversitesi’nde okudu. İngiltere’nin başşehri Londra’da burslu olarak ekonomi eğitimi ...
 • Burak Özçivit: Burak Özçivit, 24 Aralık 1984 tarihindeistanbul’da doğmuştur. Aslen Gazianteplidir. Kazım İşmen Lisesi'nden mezundur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünde okudu. 2003 yılı Best Ma katılmış ve “gelecek vadeden” seçilmiştir. Yarışmadan sonra Uğurkan Erez Ajans ile 2003 - 2007 yılları arasında model olarak çalışmıştır. Daha sonra mankenliği bırakmış, Uğurkan Erez'in ajansında cast olarak çalışmaktadır.Daha sonra 2005'te Best Model of Turkey yarışmasına yeniden katıl...
 • Burak Akbay: Sözcü Gazetesi'nin sahibidir.Burak Akbay, 1976 yılında istanbul’da doğmuştur. Annesi Mine Hanım, babası gazetecilikte gölge adam olarak ünlenen Ertuğrul Akbay’dır. Türkiye’deki eğitimine Maçka Ilkokulu’nda başlayıp, ardından Özel Dost Lisesi’nde okuyup mezun oldu. Liseyi bitirdikten sonra üniversite eğitimini, İngilizce ve Fransızca olarak, Pazarlama ve İdari işletme üzerine İsviçre’de,American College of Switzerland'da tamamladı. Üniversite eğitiminin ardından istanbul’a döndü. urduğu ilk matba...
 • Burak Topaloğlu: Güldür Güldür adlı televizyon şovunda oynamaktadır.Burak Topaloğlu, 4 Ocak 1988 tarihinde istanbul, Bakırköy’de doğmuştur. İlkokulu Yeşilköy Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim okulunda okudu. Bahçeşehir Atatürk lisesinden mezun oldu. Haliç Üniversitesi Konservatuar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Tiyatroya amatör olarak Avcılar BelediyeDaha sonra Akkaş Tiyatrosu ile beraber Beylicium Alışveriş merkezi Tiyatrolarında sahne almaya başladı.Şişli de bulunan Best Casting ajansına bağlı ola...
 • Burak Kut: Bebeto lakaplı pop müzik sanatçısı. Burak Kut, 27 Ağustos 1973 tarihinde istanbul'da doğdu. Müziğe Çapa Ortaokulu'na gittiği yıllarda okul orkestrasıyla birlikte yaptığı çalışmalarla başladı. Daha sonra Şehremini Lisesi'ne devam eden sanatçı, müzik derslerinin olmaması sebebiyle, ikinci senesinde olmasına rağmen oradan ayrılarak İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ne başvurdu ve sınavlardan birincilikle geçerek okula girmeye hak kazandı. Sanatçı burada flüt ve piyano eğitimi aldı. Okul korosu...
 • Burak Gacemer: Burak Gacemer, 1981 yılında İzmir’de doğmuştur. ailesi Selanik göçmenidir. İlkokul dörtte basketbolculuğa başladı. Yedi yılı birinci lignar Karşıyaka’da Basketbol oynadı. 62 defa milli oldu. 2007 yılında basketbolculuğu bırakıp mankenliğe başladı. Koreograf Uğurkan Erez ile çalışmaktadır.Burak Gacemer 2008 yılında Fashion TV En İyi Erkek Manken ödülünü kazandı.Demet Akalın ve Şarkıcı Hadise Açıkgöz’nin Düm Tek Tek şarkısının klibinde de oynadı.2006 yılında Brezilya’dan İzmir'e bir reklam kampany...
 • Burak Demir: Burak Demir, 3 Kasım 1978 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Bilkent Ünivnculuk mezunudur. 2007 yılında istanbul Bahçeşehir Üniversitesinde İleri Oyunculuk Yüksek Lisansını tamamladı.2013 yılında “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Hüseyin Çavuş rolünde oynadı.Oynadığı Tiyatro Oyunları : 2002 - Bilkent Tiyatrosu"Köprüden Görünüş"Arthur Miller 2003 - Bilkent Tiyatrosu"Biederman ve Kundakçılar"Max Frish 2004 - Bilkent Tiyatrosu"Bir Tek Daha"Harold Pinter 2005 - Bilkent Tiyatrosu"Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası" ...
Burak İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Burak ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Misafirperver, Maceracı, Girişken, Romantik olmalarıdır.

Burak İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Burak ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Aceleci, Gaddar, Agresif, Kıskanç olmalarıdır.

Burak isminin Notasyonları Nelerdir?

Burak isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
U: Uşak
R: Rize
A: Adana
K: Kars

Burak Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
U: Ufuk
R: Rasim
A: Ahmet
K: Kadri

Burak isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
U: Uniform
R: Romeo
A: Alfa
K: Kilo

Burak isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
U: Umman
R: Reis
A: Aydın
K: Kalyon

Burak İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Burak ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Burak ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Burak ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Burak İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 6 yorum yapılmıştır.

Burak Bırak
21.04.2019

Bırak der gibi. Ama yakışıklı isim hee.

Sanane Be
21.03.2019

Guzel bır sıte herkese onerırım.

Www.com.tr
25.10.2018

Allah belanı versin diyecem ama vermiş zaten.

Salak
25.10.2018

Hiç begenmedim böyle ismin allah belasını versın özellikle sevgilisinden ayrılanlara özellikle.

Sjhsj
12.03.2018

Hshsjs.

Konyalı Namık
05.03.2018

Erikdalını yazdım havanız gime (ta liplerimi beklerim+) ,.

burak isminin numerolojisi, burak isminin enerjisi, burak isminin arapça yazlışı, burak isminin hikayesi, burak isminin burcu, burak isminin uğurlu sayısı, burak isminin ebced değeri, burak isminin rengi, burak isminin harf analizi