İsim Arama

Bukra İsminin Anlamı Nedir? Bukra Ne Demek?

Bukra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Bukra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Bukra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Bukra isminin anlamı nedir? Bukra ne demek?

Bukra isminin anlamı nedir?
  • Bukra isminin cinsiyeti: Erkek
  • Bukra isminin kökeni: Arapça
  • Bukra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Bukra ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Bukra ismindeki harf sayısı: 5
  • Bukra isminin rengi: Mavi
  • Bukra isminin nitelikeri: Sevimli, Modern, Hayalperest, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Bukra

Bukra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Bukra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Bukra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Bukra İsmiyle Uyumlu İsimler

Bukra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Buket, İkra, Chakra, Zikra, Buke

Bukra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Bukki, Bukkiah, Bukay, Bukra

Bukra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Bukra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Bukra İsmi Konulabilir Mi?

Bukra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Bukra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Bukra İsmi Caiz Mi?

Bukra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Bukra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Bukra İsminin Özellikleri

Bukra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Bukra İsminin Sayı Analizi

Bukra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
U: 25
K: 14
R: 21
A: 1

Bukra isminin numerolojik değeri: 63

Bukra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Bukra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bak yine bu yürek sana atıyor
Usul usul gelsem sana
Kollarımda bulduğum mutluluk yarınımsın sen
Resimlerine bakıp hayaller kurup
Andıkça adını içim parçalanır

Bukra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Bukra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Bukra

Bukra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Bukra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Bukra

Bukra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Bukra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Bukra

Bukra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Bukra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Bukra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Bukra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Misafirperver, Romantik, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Bukra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Bukra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Aceleci, Kıskanç, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Bukra isminin Notasyonları Nelerdir?

Bukra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
U: Uşak
K: Kars
R: Rize
A: Adana

Bukra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
U: Ufuk
K: Kadri
R: Rasim
A: Ahmet

Bukra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
U: Uniform
K: Kilo
R: Romeo
A: Alfa

Bukra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
U: Umman
K: Kalyon
R: Reis
A: Aydın

Bukra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Bukra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Bukra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Bukra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Bukra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.