İsim Arama

Birtane İsminin Anlamı Nedir? Birtane Ne Demek?

Birtane ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Birtane isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Birtane isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Birtane isminin anlamı nedir? Birtane ne demek?

Birtane isminin anlamı nedir?
  • Birtane isminin cinsiyeti: Kız
  • Birtane isminin kökeni: Farsça
  • Birtane isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Birtane ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Birtane ismindeki harf sayısı: 7
  • Birtane isminin rengi: Pembe
  • Birtane isminin nitelikeri: Sevimli, Yaramaz, Komik, Romantik, İnatçı, Misafirperver, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Birtane

Birtane isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Birtane ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Birtane isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Birtane İsmiyle Uyumlu İsimler

Birtane İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Birnaz, Abarrane, Birgün, Tekane, Birçek, Birnur, Ferdane, Gethsemane, Lane, Birben

Birtane İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Birkök, Birşen, Birtan, Birsoy, Birsin, Birol, Birkan, Biran, Hasane, Birgit

Birtane ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Birtane İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Birtane İsmi Konulabilir Mi?

Birtane isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Birtane isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Birtane İsmi Caiz Mi?

Birtane ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Birtane isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Birtane İsminin Özellikleri

Birtane isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Birtane İsminin Sayı Analizi

Birtane isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
İ: 12
R: 21
T: 24
A: 1
N: 17
E: 6

Birtane isminin numerolojik değeri: 83

Birtane İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Birtane İsmi İle Akrostiş Şiirler

Beyazın sevdası siyahtır benimse sen
İçimde aşkınla yaşıyorum ki
Razıysan benle bir ömür yaşamaya
Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
Aşkların güzellini ben sende gördüm.
Ne olur geri dön artık yüreğim benim
Eninde sonunda bir gün güler yüzümüz

Birtane İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Birtane isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Birtane

Birtane İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Birtane isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Birtane

Birtane İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Birtane isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Birtane

Birtane İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Birtane ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Birtane İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Birtane ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Enerjik, Maceracı, Canayakın, Girişken, Sağduyu Sahibi, Duygusal olmalarıdır.

Birtane İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Birtane ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Kırılgan, Gaddar, Sessiz, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Birtane isminin Notasyonları Nelerdir?

Birtane isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
İ: İzmir
R: Rize
T: Tokat
A: Adana
N: Niğde
E: Edirne

Birtane Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
İ: İrfan
R: Rasim
T: Temel
A: Ahmet
N: Nizam
E: Ekrem

Birtane isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
İ:
R: Romeo
T: Tanfo
A: Alfa
N: November
E: Echo

Birtane isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
İ: İstif
R: Reis
T: Turgut
A: Aydın
N: Neptün
E: Engin

Birtane İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Birtane ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Birtane ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Birtane ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Birtane İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Selin
25.04.2019

Yengemin ablasının ismi birtane. Güzel isim yani. Öneriyorum herkese.