İsim Arama

Birol İsminin Anlamı Nedir? Birol Ne Demek?

Birol ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Birol isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Birol isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Birol isminin anlamı nedir? Birol ne demek?

Birol isminin anlamı nedir?
  • Birol isminin cinsiyeti: Erkek
  • Birol isminin kökeni: Türkçe
  • Birol isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Birol ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Birol ismindeki harf sayısı: 5
  • Birol isminin rengi: Mavi
  • Birol isminin nitelikeri: Sevimli, Yaramaz, Komik, Pozitif, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Birol

Birol isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Birol ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Birol isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Birol İsmiyle Uyumlu İsimler

Birol İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Birsen, Birgen, Birsu, Birke, Birgül, Biricik, Birtek, Birgün, Birben, Birtane

Birol İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Akvarol, Birîndar, Birkök, Gürol, Birten, Birtan, Arol, Birsha, Birmen, Serol

Birol ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Birol İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Birol İsmi Konulabilir Mi?

Birol isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Birol isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Birol İsmi Caiz Mi?

Birol ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Birol isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Birol İsminin Özellikleri

Birol isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Birol İsminin Sayı Analizi

Birol isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
İ: 12
R: 21
O: 18
L: 15

Birol isminin numerolojik değeri: 68

Birol İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Birol İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bu gece uzaklara daldı gözlerim
İçeri sen girince
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Olumsuz hayatıma mutluluk getirensin
Layıklığın sınavı değil nafile

Birol İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Birol isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Birol

Birol İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Birol isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Birol

Birol İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Birol isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Birol

Birol İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Birol Güven: Birol Güven, 1 Mayıs 1964 tarihinde Kocaeli, Darıca’da doğmuştur. İki abisi, bir kız kardeşi vardır. Annesi Aynur Hanım ve babası Erdoğan Bey Girit’ten gelip Darıca’ya yerleşmiştir. Babası Darıca’da Aygaz tüp bayiliği yapmış. Küçüklüğünden itibaren babasının yanında çalışmış. Darıca Ortaokulundan sonra Gebze Lisesi'nden mezundığı Ankara Hacettepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği'nde okuyarak 1988 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra kısa bir zaman İngilizce öğretmenliği, animatörlük denem...
Birol İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Birol ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Enerjik, Maceracı, Sırdaş, Yetenekli olmalarıdır.

Birol İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Birol ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Kırılgan, Gaddar, İçine Kapanık, Obur olmalarıdır.

Birol isminin Notasyonları Nelerdir?

Birol isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
İ: İzmir
R: Rize
O: Ordu
L: Lüleburgaz

Birol Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
İ: İrfan
R: Rasim
O: Osman
L: Lokum

Birol isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
İ:
R: Romeo
O: Oscar
L: Lima

Birol isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
İ: İstif
R: Reis
O: Oruç
L: Levent

Birol İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Birol ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Birol ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Birol ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Birol İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.