İsim Arama

Berra İsminin Anlamı Nedir? Berra Ne Demek?

Berra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Berra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Berra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Berra isminin anlamı nedir? Berra ne demek?

Berra isminin anlamı nedir?
  • Berra isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Berra isminin kökeni: Arapça
  • Berra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Berra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Berra ismindeki harf sayısı: 5
  • Berra isminin rengi: Pembe/Mavi
  • Berra isminin nitelikeri: Sevimli, Çalışkan, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Berra

Berra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Berra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Berra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Berra İsmiyle Uyumlu İsimler

Berra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Bergüzar, Berika, Bercis, Serra, Berru, Beria, Berçin, Berivan, Berdil, Berzah

Berra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Berkel, Berksal, Berktan, Berge, Bervan, Bermal, Berkkan, Berkol, Berkal, Beri

Berra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Berra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Berra İsmi Konulabilir Mi?

Berra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Berra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Berra İsmi Caiz Mi?

Berra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Berra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Berra İsminin Özellikleri

Berra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Berra İsminin Sayı Analizi

Berra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
E: 6
R: 21
R: 21
A: 1

Berra isminin numerolojik değeri: 51

Berra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Berra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bu şehir sensiz hiç çekilmiyor
Eskisi gibi güzel durmuyor
Renkleri bile daha soluk duruyor
Razıyım bana kızmana bile
Aşkım ol yeniden o yeter bana

Berra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Berra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Berra

Berra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Berra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Berra

Berra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Berra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Berra

Berra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Berrak Tüzünataç: Berrak Tüzünataç, 2 Kasım 1984 tarihinde Yalova’da ailenin ilk çocuğu olarak doğmuştur. İlk okulu ve orta okulu Özel Yalova Öncü Kolejinde okumuştur. 1995 senesinde Koç Lisesi'ni kazanıp ailesiyle birlikte istanbul'a taşındı. Liseyi Koç Özel Lisesi’nde okumuş, daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Babası Yalova'da müteahitlik yapan Sefa Tüzünataç’dır. Naz adında bir kız kardeşi var. Berrak Tüzünataç, küçüklüğünde; kışları Yalova'da, yazları Yalova sayfiyesinin e...
Berra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Berra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Duygusal, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Berra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Berra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Berra isminin Notasyonları Nelerdir?

Berra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
E: Edirne
R: Rize
R: Rize
A: Adana

Berra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
E: Ekrem
R: Rasim
R: Rasim
A: Ahmet

Berra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
E: Echo
R: Romeo
R: Romeo
A: Alfa

Berra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
E: Engin
R: Reis
R: Reis
A: Aydın

Berra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Berra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Berra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Berra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Berra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 4 yorum yapılmıştır.

Servet Bagcı
29.03.2019

Peygamberimiz sav yahudilerin adı diyemi yasakladı sizce, berre berra berrak buradan türüyor museviler secmiş olabilir ama bahar soyadlı musevide var onu niye yasaklamamıs sacma geldi.

Defne Yağmur
06.03.2019

Berra yahudi soyadı. İspanyadan kovulan yahudilerde bu soyisim var sanırım. Kökleride arap oldugu icin sanırım. Berra soyadında ünlü yahudiler duymustum. Peygamberimiz sav buyüzden yasakladı sanırım.

Devrim Yamanli
05.03.2019

Berra berre musevilerin kullandığı soyadlarındandır. İşadamı d. Benjamin berra türk yahudi.

Berra Naz Kaval
17.02.2019

Çok güzel her şeyi yazmışsınız süper olmuş.